„Šeimininkė“ Nr. 43, 2015 m. spalio 23-29 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Skarų audėjų siūlas eina per visą pasaulį

Jurga Sajenkienė

Joniškietė Ugnė Vaineikienė apie skareles tik su mažais atokvėpiais pasakojo gerą valandą. O intarpuose, lyg siūlą audinyje, įpindavo šiam galvos apdangalui skirtą dainos ar poezijos posmą. Pedagogė ir tautodailininkė prisipažįsta nustebusi, kiek daug moters skraistei skirta eilėraščių ir dainų. Daugumai skara asocijuojasi su mama, močiute. Pačios brangiausios gyvenimo moterys lėmė ne tik Ugnės domėjimąsi skarelėmis, bet ir norą jas rinkti. Jos kolekcijoje – 170 viena už kitą gražesnių skarelių.

Atopinis dermatitas neišgydomas, bet sutramdomas

Violeta Gustaitytė

Daugeliui odos ligų būdingas sezoniškumas. Šaltuoju metų laiku saulės spindulių stoka, drėgmė, vėjas, šaltis neigiamai veikia odos ligomis sergančių žmonių sveikatą. Viena dažniausių odos ligų, paūmėjančių rudenį, – atopinis dermatitas.

Sijonkelnių bumas

Eglė Leonovienė

Sijonkelnės šiemet labai madingos. Jų populiarumo banga sutapo su feminizmo pradžia. Laiko ratui apsisukus drabužių dizaineriai jas vis prisimena, kuria naujus modelius ir įvaizdžius.

Darbeliai iš kankorėžių

Eglės Leonovienės tekstas ir nuotraukos

Kankorėžiai – žiemos ir Kalėdų simbolis, tačiau parke, miške ar net nuosavoje sodyboje po kojomis besimėtantys „ežiukai“ įkvepia kurti, nes tinka labai įvairiems darbams. Puikus sumanymas padaryti vazą, žvakidę ar net kelias – šios detalės namams dovanos jaukumą, o adventui prasidėjus, artėjant Kalėdoms – taps išskirtiniais šventiniais akcentais.

Čatniai: egzotiški valgių pagardai

Raminta Lisauskienė

Šie stipraus skonio pagardai indų virtuvėje patiekiami kaip priedas prie kitų valgių arba kaip atskiras patiekalas. Kviečiame pagaminti čatnių iš įvairiausių daržovių – tai puiki proga suvartoti derliaus likučius ir papildyti atsargas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.