„Šeimininkė“ Nr. 45, 2015 m. lapkričio 6-12 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Technologijos – gyvenimo kokybei

Violeta Gustaitytė

Jie nemato, negirdi, nevaikšto, kasdien susiduria su begale kliūčių keliaudami apsipirkti, pas gydytoją, važiuodami transportu. Dauguma neįgalių, raidos sutrikimų ar specialiųjų poreikių turinčių žmonių dar ne taip seniai buvo užsisklendę, nedrįsdavo ar nepajėgdavo išeiti į viešumą ir gyveno tarp keturių sienų. Jų galimybių ribas dažnai užbrėždavo neįgaliojo vežimėlis, neregio lazdelė ar kurčiųjų gestų kalba. Pastaraisiais metais šių žmonių gyvenimą kardinaliai keičia išmaniosios technologijos.

Inkstai kenčia tyliai

 Violeta Gustaitytė

Inkstas – nedidelis organas tūno tyliai, bet kai suserga, kenčia visas organizmas. Kas dešimtas suaugęs žmogus turi inkstų sutrikimų, tačiau dažnas to net neįtaria. Apie užklupusią klastingą ligą neretai sužinoma, kai ji jau būna gerokai įsisenėjusi. Apie inkstų ligas ir jų gydymą kalbamės su Respublikinės Klaipėdos ligoninės Nefrologijos skyriaus vedėju, gydytoju nefrologu Arvydu Dargevičiumi.

Audronė ir Povilas Velikiai: „Laimė yra kelias, o ne tikslas“

Giedrė Budvytienė

Vilniečiais tapę iš Šiaulių kilę Audronė ir Povilas Velikiai šiuo metu džiaugiasi trumpu atokvėpiu šeimos gyvenime. Dvynukams Kiprui ir Gasparui neseniai suėjo treji, jie pradėjo lankyti darželį, tad mama gali daugiau laiko skirti darbui, tėtis – pasinerti į muzikinę veiklą. Savaitgaliais visi skuba į savo sodybą: čia Povilas pats stato namą, o Audronė puoselėja daržą. Po Naujųjų metų laukiamas šeimos pagausėjimas atneš naujų rūpesčių, kartu, žinoma, ir dar daugiau džiaugsmo.

Santūri vienspalvio siuvinėjimo elegancija

Parengė Eglė Leonovienė

Tik dvi kontrastiškos spalvos, o kiek daug emocijų sužadina: subtilu, rafinuota, elegantiška! Kad ir kaip staltiesę puošite – siuvinėsite ažūru ar augaliniais ornamentais, rezultatas vis tiek bus puikus.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.