„Šeimininkė“ Nr. 45, 2016 m. lapkričio 11-17 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Diabetas: nebijome, nes per mažai žinome

Giedrė Budvytienė

Diabetas, kuriuo vis dažniau suserga ir vaikai, gyvenimo trukmę sumažina dešimčia ar net dvidešimčia metų. Deja, daugeliui žmonių ši liga neatrodo grėsminga. Bijome vėžio, infarkto, insulto, bet nesusimąstome, kad diabeto komplikacijos taip pat kelia pavojų gyvybei. Apie tai kalbamės su dr. Antanu Norkumi, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Endokrinologijos instituto vyriausiuoju mokslo darbuotoju, Endokrinologijos klinikos profesoriumi, Lietuvos Endokrinologų draugijos pirmininku.

Garsiai aiškiaregei liaupsių nereikia

Eglė Leonovienė

Ji nekartoja magiškų žodžių, nedegina žvakių, nenaudoja krištolinio rutulio – patarimą ar blogos fizinės, psichologinės savijautos priežastį Vokietijoje 30 metų gyvenanti Alla Zacharovna Rotter pasako tiesiog kalbėdamasi su žmonėmis. „Man nereikia nei pagalbinių priemonių, nei magijos: matau ne akimis, o smegenimis“, – sako frau Alla vadinama iš Baškirijos kilusi aiškiaregė, ji nelinkusi savęs vadinti ekstrasense.

Patiekalai su saulės prieskoniu

Raminta Lisauskienė

Kuo dienos niūryn, tuo labiau ima vilioti ta skaisti, saulėta spalva. Citrusiniai vaisiai ant mūsų stalo jau ne egzotika, atvirkščiai – jie tampa pirmąja pagalba pristigus vitaminų. Beje, šie vaisiai – puikus įvairių patiekalų priedas. Tik užuodęs ir paskanavęs supranti, kokią ypatingą galią turi šie Pietų saulės lašeliai…

Aukštyn šaknimis – nuo žolelių iki orchidėjų

Parengė Asta Žalimaitė

Specialūs vazonėliai, kabinami ant lubų, o augalai kaba aukštyn šaknimis – tai anaiptol ne instaliacija. Dizainerio Patriko Moriso sukurta sistema „Sky Planter“ suteikia galimybę namuose įrengti kabantį sodą. Tokiuose vazonėliuose galima auginti daugelį augalų ir netgi daržovių.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.