„Šeimininkė“ Nr. 46, 2016 m. lapkričio 18-24 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Valstybinės vaistinės: utopija ar sociaalinė misija?

Giedrė Budvytienė

Viešoje erdvėje pasigirdę siūlymai kovoti su aukštomis vaistų kainomis steigiant valstybines vaistines pakurstė aistras. Vieni piktinasi sparčiai brangstančiais vaistais, kiti – galimais valstybės ketinimais kištis į verslą. Nors detali valstybinių vaistinių tinklo steigimo vizija nepateikta, diskusijas kaitina pati idėja.

Arobotasteitį patikėsime robotams?

Daiva Bartkienė

Jaunimą užvaldo aistra programuoti, konstruoti, modeliuoti. Robotikos mokyklos jau perpildytos ne tik didmiesčiuose, techninės kūrybos banga ritasi ir per miestus bei kaimelius. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojas Donatas Dobilinskas pripažįsta, kad robotika lengvai įtraukia ir suaugusiuosius.

Skudurinukė – ištikima mažylio draugė

Eglė Leonovienė

Vis ilgėjančiais niūriais vakarais mažyliui nieko nėra malonesnio kaip prie krūtinės glausti mylimą lėlę – ištikimą žaidimų draugę, paslapčių ir saldžių sapnų saugotoją. Jau trejus metus Valdorfo lėlių principu siuvanti skudurinukes Lina Sokolovienė sako, kad tai be galo smagi ir įkvepianti veikla, kurią turėtų išmėginti kiekviena mama.

Gardūs patiekalai slapukai

Raminta Lisauskienė

Jie tarsi minklė: pramuši ledą – rasi sidabrą… Na, nei sidabro, nei aukso nerasime, bet gardų patiekalą – tikrai. Tai iš karto du valgiai – pagrindinis ir duona, taip patiektas maistas atrodo labai patraukliai. Vos nepamiršome dar vieno privalumo – niekam nereikės plauti lėkščių!

KITI NUMERIAI
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.