„Šeimininkė“ Nr. 49, 2016 m. gruodžio 9-15 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Močiučių futbolas neturi lygių pasaulyje

Daiva Bartkienė

Baigiantis futbolo sezonui, Lietuvos futbolo federacija išdalijo apdovanojimus geriausiems žaidėjams ir treneriams. Jau tradicija tapo pagerbti ir masinio futbolo propaguotojus. Šiemet geriausia iniciatyva pripažintas trenerio Martyno Karpavičiaus sumanymas į futbolo aikštę pakviesti močiutes, tad greta sporto žvaigždžių ant Lietuvos futbolo sezono apdovanojimų podiumo pasirodė ir šį sportą  pamėgusios vilkaviškietės.

Brigita Paulauskienė: „Su norais reikia elgtis atsakingai“

Giedrė Budvytienė

„Manau, kad tikrasis menas yra gyvenimas: mūsų norų, troškimų suvokimas, savęs pažinimas“, – sako dailininkė, drabužių dizainerė Brigita Paulauskienė. Nuo mažens buvusi silpnos sveikatos, 33-ejų ji ryžosi daryti tai, ko labiausiai trokšta, – užsiimti joga, tapo trenere. „Dabar man 46-eri, bet jaučiuosi geriau nei jaunystėje“, – prisipažįsta Brigita. O fraktaliniai piešiniai į jos gyvenimą atėjo visai netikėtai ir įkvėpė drąsos, pasitikėjimo savimi.

Didelis iššūkis – pasaulį krečiančios infekcijos

Giedrė Budvytienė

Gydytojų infektologų akiratyje – gausybė ligų, pradedant ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, gripu ir baigiant sunkiai įveikiamais virusais. Kokios užkrečiamosios ligos mums gresia didėjant gyventojų migracijai, ar esame pasirengę jas diagnozuoti ir gydyti, kalbamės su Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos gydytoja rezidente Monika Kulieše.

Šventėms taurus purpuro ir juodos derinys

Parengė Eglė Leonovienė

Purpurinei ir juodai spalvai šventiškumo suteikia skirtingos siūlų faktūros, švelnus blizgesys ir fantastiškus šerkšno raštus primenantis augalinis ornamentas. Šis megztinis puikiai derės prie daugiasluoksnio romantiško sijono, siauro aksominio sijonėlio, klasikinių tiesių ar odinių kelnių.

Bolivijos indėnų skurdas ir gamtos turtai

Rita Šemelytė

Apstumdyta galingesnių kaimynų, Bolivija iki šiol atrodo kaip skriaudžiama Pietų Amerikos podukra. Šalis sužadina prieštaringus jausmus: skaudu matyti skurdą, pasibaisėjimą kelia sostinė, bet tuoj pat ant kelių parklupdo unikalus gamtos grožis.

Smagu kepti, skanu ragauti

Parengė Raminta Lisauskienė

Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti tik Kalėdų išvakarėse, bet jau nuo lapkričio prekybos centrai juos pardavinėja tarsi įprastus sausainius. Vis dėlto verta pačioms iškepti kūčiukų. Dabar laikas pabandyti, o per Kūčias galėsite nustebinti namiškius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.