„Šeimininkė“ Nr. 5, 2017 m. vasario 3-9 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Ar dar ilgai būsime farmacijos verslo įkaitais?

Violeta Gustaitytė

Kompensuojamieji vaistai mūsų šalyje yra nepagrįstai brangūs, o neskaidri, blogai kontroliuojama sistema sudaro sąlygas korupcijai ir neteisėtam lobizmui. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareikalavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija ieškotų būdų atpiginti vaistus.

Cukrinis diabetas: valdyti ligą įmanoma

Giedrė Budvytienė

Cukriniu diabetu serga 1 iš 29 Lietuvos gyventojų, iš viso daugiau nei 116 tūkstančių. Pacientų kasdienybė nepavydėtina: daug kartų per parą tenka matuotis gliukozės ir ketonų kiekį, leistis insuliną, tinkamai prižiūrėti pėdas, taisyklingai maitintis. Į pagalbą jiems ateina slaugytojos diabetologės. Ligą kontroliuoti, išvengti komplikacijų padeda ir naujausios technologijos.

Megztos kojinės – nesenstantis tradicijų grožis

Eglė Leonovienė

Šiltos megztos kojinės, kaip citrina ar medus, – pirmas vaistas peršalus. Puiku jas gauti dovanų, bet nesunku ir pačioms nusimegzti. Tautodailininkė iš Veisiejų (Lazdijų r.) Danutė Juškienė tikina, kad šis užsiėmimas nėra nuobodus – įtraukia ir skatina fantaziją.

Depiliacija – amžinas rūpestis

Eglė Leonovienė

Su nepageidaujamais plaukeliais ant kūno ir veido moterys kovojo dar senovės Egipte ir Graikijoje. Praėjo tūkstantmečiai, o kova vis dar tęsiasi, tik priemonių arsenalas gerokai didesnis. Kosmetologė Inga Zažeckaitė pastebi, kad čia, kaip ir kovos mene, reikia išmanyti taktiką ir strategiją – parinkti tinkamą būdą, priemonę.

Afrika žavi gamta ir nerūpestingumu

Rita Šemelytė

Afrika ir vilioja, ir baugina. Ne visi keliautojai ryžtasi važiuoti į Juodąjį žemyną, nes jaučiasi nesaugūs. Tokius mitus griauna LRT radijo žinių vedėja Odeta Vasiliauskaitė, neseniai grįžusi iš Afrikos – Mozambiko, Zimbabvės ir Svazilando.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.