„Šeimininkė“ Nr. 5, 2016 m. vasario 5-11 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Mažos pajamos ne kliūtis gauti teisinę pagalbą

Giedrė Budvytienė

Skyrybos, smurtas ar ginčas su kaimynu dėl tvoros – nė vienas nesame apsaugotas nuo panašių situacijų, kai prireikia teisinių
paslaugų. pasvarstymai, kiek tai kainuos, neretai verčia pakentėti. Nuo šių metų padidinus pajamų ribą nemokamai gauti teisinę pagalbą, apginti savo teises ar siekti teisingumo galės dar daugiau gyventojų. Kaip veikia ši sistema, kalbamės su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos vadove Anželika Banevičiene.

Dėl ko kenčia inkstai

Violeta Gustaitytė

Žmogus dažniausiai nepajunta, kad susirgo lėtine inkstų liga, nes jam nieko neskauda. Varginantį silp­numą, nuovargį dažnas laiko per didelio darbo krūvio pasekme, tačiau patekęs pas gydytojus sužino, kad nebeveikia inkstai.

Naminė duona – skaniausia

Raminta Lisauskienė

Daugelis šeimininkių jau įsisuko į duonos kepimo vajų. Vienos ją maišo senoviškai su raugu, kitos tešlą kildina mielėmis, o kai kurios duoną kepa paprastai – su kepimo milteliais ar soda. Kad ir kokį būdą pasirinksite, naminė duona vis tiek bus skani ir skalsi. Ji – namų šilumos ir jaukumo simbolis.

Užgavėnės kvepia blynais

Gamino ir fotografavo Daiva Kovzan

Pusryčiams, pietums ir vakarienei – blynai. Tokios ir turi būti Užgavėnės! Juk šią dieną privalu mažiausiai dvylika kartų sočiai privalgyti, todėl šeimininkės, kepdamos tradicinius mielinius ir bulvinius blynus, negaili nei taukų, nei aliejaus. O mes siūlome paragauti gardžių, tačiau visai neriebių sklindžių.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.