„Šeimininkė“ Nr. 50, 2016 m. gruodžio 16-22 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Žinutė emigrantams: Lietuvoje turime visko, ko reikia

Rita Šemelytė

Šilalės rajone, Jucaičių kaime, gyvenantys Giedrė ir Daniel Panahedos augina du vaikus ir džiaugiasi gyvenimu Lietuvoje. Prieš šešerius metus jie grįžo iš emigracijos Airijoje ir mano, kad apsisprendė teisingai. „Jokie pinigai neatpirks bendravimo su seneliais ir tėvais, sveiko maisto ir labai gerų sąlygų auginti vaikus“, – teigia Giedrė Panaheda.

Žaislai, kurie įkvėps mergaites tapti inžinierėmis

Parengė Giedrė Budvytienė

Amerikietę verslininkę ir inžinierę Debbie Sterling sunku įsivaizduoti su šalmu ir įrankių lagaminėliu. Smulkutė garbanė labiau primena menininkę, kuria kažkada norėjo tapti. Inžinerija ji susidomėjo atsitiktinai, bet išsyk susižavėjo šia profesija ir užsibrėžė pakeisti stereotipinį požiūrį, kad ji vyriška. Debbie kilo originali idėja – kurti ir gaminti mergaitėms žaislus, kurie lavintų inžinerinį mąstymą.

Širdies ligų rebusai

Violeta Gustaitytė

Širdies ir kraujagyslių ligos jau daug metų išlieka pagrindine Lietuvos žmonių sergamumo ir mirties priežastimi. Apie dažniausiai užklumpančias ligas, rizikos veiksnius, pacientų atsakomybę kalbamės su Respublikinės Klaipėdos ligoninės Kardiologijos skyriaus vedėja gydytoja kardiologe Jūrate Anušauskiene.

Džekis Čanas: „Senstant norisi minkščiau nukristi“

Parengė Jadvyga Gavenavičienė

Šio žmogaus kūne nėra nė vieno sveiko kaulo, o jo pavardė jau seniai įrašyta į daugelio pasaulio draudimo bendrovių juoduosius sąrašus. Kieto vaikino vaidmenys su kvapą gniaužiančiais triukais jam atnešė šlovę ir milijoninius turtus. Tačiau Džekis Čanas neslepia svajojantis apie filmą, kuriame žiūrovai pamatytų jį ir braukiantį ašaras, ir aistringai bučiuojantį moterį.

Linkėjimus dalija angelai

Eglė Leonovienė

Džiaugsmo, meilės, tikėjimo, gerumo, vilties… Angelas – būtybė, įkūnijanti ir simbolizuojanti pačius gražiausius jausmus. Paprastai prieš Kalėdas jų padaugėja kiekvienuose namuose: angelai įsikuria jaukiose kertelėse, tampa nuostabia dovana artimam, mielam žmogui. Tradiciškai prieš Naujuosius metus gerumo akcijos „Vilties angelai“ organizatorių pastangomis jie nusileidžia ir į onkologinėmis ligomis sergančių ligonių delnus.

Trapus ir subtilus grožis iš popieriaus

Giedrė Budvytienė

Šiemet viena ryškiausių šventinio namų dekoravimo tendencijų – popierinės puošmenos. Jos populiarios dėl kelių priežasčių: nebrangios, nekenksmingos aplinkai, jų galima pasidaryti patiems. Iš popieriaus iškarpytos ar išlankstytos dekoracijos – snaigės, žvaigždės, paukščiai, eglutės, angeliukai, nykštukai, širdelės, nameliai, gyvūnų figūrėlės ir iš jų suvertos girliandos – papuoš ir eglutę, ir langus, ir šventinį stalą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.