„Šeimininkė“ Nr. 51, 2016 m. gruodžio 23-29 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Ar tautinis kostiumas padarys patriotais?

Rita Šemelytė

Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-aisiais bus minimi Tautinio kostiumo metai. Tačiau Ramūno Karbauskio siūlymas kiekvienam Lietuvos vaikui minint šalies valstybingumo šimtmetį padovanoti po tautinį kostiumą sukėlė visuomenės erzelį – kritiką, nusistebėjimą, patyčias. Visgi tautinio kostiumo idėja pati savaime yra neabejotinai graži ir svarstytina.

Braziliškos Kalėdos: svilinantis  karštis, lūžtantys stalai ir gausi giminė

Daiva Bartkienė

Linkėdami artimiesiems baltų Kalėdų dažniausiai net nepagalvojame, kad pasaulyje yra šalių, kur Kalėdos – karščiausias metų laikas. Bet Kalėdų Seneliai ir ten vaikšto kailiniuoti, dekoracijose imituojamos sniego pusnys, o prekybos centruose pučiamas dirbtinis sniegas – tuo iki šiol neatsistebi ketvirtus metus netoli San Paulo gyvenanti iš šilalės kilusi Rima Ambrozaitė-da Costa. Už Atlanto lietuvę nuskraidino Danijoje įsiliepsnojusi meilė.

Limfotakos specialistai sunerimę: lietuviai yra tinginiai

Giedrė Budvytienė

„Išgirdę žodį limfedema daugelis galvoja, kad tai kosmetinė problema. Iš tiesų tai rimtas sveikatos sutrikimas, galintis sukelti neįgalumą. Limfa ima kauptis audiniuose, dažniausiai galūnės, ji tinsta, ją sunku valdyti, vargina infekcijos, skausmas. Nieko nedarant gresia opos, minkštųjų audinių fibrozė ir net galūnės praradimas“, – aiškina Limfedemos reabilitacijos centro kineziterapeutė-limfotakos specialistė Žydra Markevičienė.

Pirmą kartą prie bendro stalo

Rita Šemelytė

Ne visi vaikai turi mylinčius tėvus, rūpestingus senelius ir jaukius namus, į kuriuos ateina širdį virpinantis kalėdinis šurmulys, ne visi po eglute randa dovanėlių. Socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais pasirūpina auksines širdis turinčios moterys. Jurbarko parapijos „Carito“ skyriaus vadovė Alma Busch pasakoja apie vieną gražiausių šių besibaigiančių metų įvykių – daugiavaikės šeimos vaikams surengtą krikštynų šventę, per kurią jie pirmą kartą susirinko prie bendro stalo.

Teatro scenoje – aplodismentų verti meno kūriniai

Eglė Leonovienė

Šimtai žiedų, gaivūs miško aromatai, baltas šerkšnas ir pusnys, kūrybiška atmosfera – gruodžio 18-osios vakaras Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo ypatingas. Išskirtinėje šventėje „Įkvėpimo naktis“ geriausi Europos floristai žiūrovų akivaizdoje kūrė stebuklus – netradicinių eglučių mišką ir gausybę įspūdingų puokščių.

Šventė – ir keturkojams šeimos nariams

Rita Šemelytė

Kalėdos – šventė, kuria turi pasidžiaugti ir mūsų augintiniai. Viešosios įstaigos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ įkūrėja ir vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė kviečia nepamiršti mylimų augintinių ir parodyti jiems kalėdinę eglutę.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.