„Ūkininko patarėjas“ Nr. 52, 2014 m. gegužės 8 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Vilkų puota


Regina STUNDIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Kad vilkai įsisuktų į naminių gyvūnų bandą – Utenos kraštuose retas atvejis. Medžiotojai prisimena, kad jie taip „pašeimininkavo“ lygiai prieš 15 metų Vyžuonų seniūnijoje. Šį pavasarį Daugailių seniūnijos Gatelių kaimo ūkininkų Juozapo ir Nijolės Pažerinių 23 avių bandą, kurioje buvo ir šių metų vados aštuoni ėriukai, miško keturkojai gerokai praretino, papjaudami keturis avinus ir dar nė nespėtus suženklinti keturis ėriukus.

Plačiau...

Veikiausiai vilkai nebūtų išdrįsę, jei avys, kaip anksčiau, būtų rišamos netoli namų. Tačiau pastatus nusipirkę N. ir J. Pažeriniai nesuspėjo susitvarkyti žemės valdos dokumentų ir liko be jos prie pat namų. Ganyklą už poros kilometrų pasiūlė netolimi kaimynai. Ten paryčiui vilkai ir įsisuko į avių bandą.
- Ne kartą jie su vilkiukais pavasarį praeidavo netoli kiemo, - pasakojo J. Pažerinis, - bet prie namų buvusių avių nekliudė. Šįkart apie jų užpultas avis tie patys kaimynai ir pranešė. Kai nuskubėjau, paukščiai jau nešiojo liekanas. Kiek gi to šiųmečio ėriuko – tik geras šašlykas išeitų. Liko įsagos, kurias kaip tik pirmadienio rytą atsiuntė jau po sekmadienio ryto keturkojų puotos.
- Žindukais girdžiau, rankiniai kone buvo, gaila gyvulėlių, - liūdnai pridūrė šeimininkė. - Sutrikome, nežinojome, nei ką daryti, nei kur kreiptis. Be galo dėkingi seniūnei Giedrei Eimutienei, kuri visus ant kojų sukėlė.
Kai vilkai čia pat šeimininkauja, pirmiausia ieškota medžiotojų pagalbos. Balčių girininkijos eigulys Alvydas Šyvis, jau atvykus komisijai, pasakojo, kad pats medžiotojas būdamas pilkį patiesęs prieš gerus penkiolika metų.
vaikai- Nepasitaikė tokių plėšrūniškų dalykų, juolab kad tiek metų nė vieno vilko nesame sumedžioję, - pasakojo A. Šyvis.
Seniūnė G. Eimutienė, pasitarusi su medžiotojais, kvietė įvykį įvertinti seniūniją aptarnaujantį veterinarijos gydytoją Joną Dringelį, surašė apžiūros aktą, privėlė klaidų ir tik atvykus komisijai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistui Audroniui Tubeliui, su ūkininku sutikrinus visos bandos avių įsagų žymenis galop tiksliai nustatyta, kad vilkai sudraskė keturis avinus ir tiek pat ėriukų.
Seniūnė, vos paskambinus ūkininkui, atvykusi į ganyklą skubėjo nufotografuoti, kas dar buvo likę, net žvyrkelyje įspaustus vilkų pėdsakus. Ir nuotraukos, nors darytos, kaip sakoma, kai jau šaukštai buvo bemaž po pietų, pagelbėjo komisijai kaip faktinė medžiaga, tad ūkininkams nors iš dalies bus kompensuota už sudraskytus gyvulius.


Autorės ir Giedrės EIMUTIENĖS nuotraukos

Mažiau...

gaisraiMiško gaisrų dūmai vieniems akis graužia, o kitiems į kišenes 44 mln. Lt įdeda

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Miškai – šalies nacionalinis turtas, kraštovaizdžio puošmena. Daug gražiausių epitetų skirta miškui. Biologai juos vadina šalies plaučiais, oro grynintojais, klimato reguliatoriais. Skaudu matyti, kai kasmet miškuose tai vienur, tai kitur įsiplieskia ugnis ir sunaikina nemažus plotus su medžiais, paukštelių lizdais, žvėrių guoliavietėmis. Ir nors Generalinė miškų urėdija už 43,7 mln. Lt nusipirko gaisrų stebėjimo sistemą, liepsnos giriose siautėja kasmet vis plačiau.

Verslas klimpsta reikalavimų akivare

Ar rengiamos naujos kailinių žvėrelių auginimo taisyklės nenudirs kailių patiems jų augintojams?

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Kailinius žvėrelius auginančių ūkių atstovai saujomis geria raminamąsias tabletes – jei valdžios institucijos griežtins reikalavimus gyvūnų ūkiams, dauguma jų bus priversti užsidaryti. Lietuva dėl sumenkusio kailių eksporto gali prarasti beveik pusę milijardo litų pajamų, o sumažėjus darbo vietų atskirtis tarp didžiųjų miestų ir regionų, kur dažniausiai plėtojamas šis verslas, dar labiau padidėtų.

vilkųSveikata: Organai bus imami ir sustojus širdžiai

Dalia URBONIENĖ
,,ŪP“ korespondentė

Šiuo metu Lietuvoje yra du organų donorystės modeliai. Vienas – gyvoji donorystė, kai gyvas būdamas žmogus dovanoja vieną inkstą ar dalį kepenų giminaičiui. Kitas – donorystė po mirties – kai žmogui diagnozuojama smegenų mirtis, o, artimiesiems sutikus, organai ir audiniai paimami transplantacijai. Dabar rengiamasi trečiajam, mūsų šalyje naujam donorų ruošimo būdui – neplakančios širdies donorystei, kai organai transplantacijai paimami jau sustojus širdžiai.

Indigo

Ypatingi vaikai auga tarp mūsų

ramunas_mazeikisDaiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pastaraisiais dešimtmečiais žemėje gimsta vis daugiau vaikų, kitokių nei dauguma – didesnio intelekto ir kūrybingumo, neprisitaikėliško, maištingo būdo, taikios prigimties, bet nepakenčiančių neteisybės ir melo. Mokslininkai, medikai, psichologai, astrologai, pedagogai ir ezoterinių mokslų atstovai pripažįsta, jog egzistuoja indigo vaikų fenomenas.
Žvaigždžių vaikais, Dievo pasiuntiniais vadinami vaikai gimdami atsineša ir užduotį per meilę, supratimą bei nuoširdų bendravimą pakeisti pasaulį, išgelbėti jį nuo suvešėjusio materializmo, pragmatizmo ir iškreiptos laisvės apraiškų.
Nors visi vaikai yra ypatingi, indigo vaikai – ypatingesni. Ir jie gyvena ne kokioje atskiroje teritorijoje, o tarp mūsų. Vienas tokių galbūt yra ir 16-metis rokiškėnas Ramūnas Mažeikis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.