„Ūkininko patarėjas“ Nr. 74, 2014 07 01

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Melžėjų konkurse ir vėl laimėjo patirtis

DSCF3247Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas
Startavęs Vilkaviškio rajone, pabuvojęs Joniškio krašte, šįkart respublikinis konkursas „Geriausias melžėjas 2014“ vyko Ukmergės rajono Krikštėnų gyvenvietėje. Aštuoni svarbiausi pienininkystės ūkių specialistai, demonstruodami teorines žinias ir praktinius gebėjimus, varžėsi dėl geriausio Ukmergės rajono melžėjo vardo ir galimybės atstovauti savo kraštui respublikiniame finaliniame ture, kuris vyks šį rudenį.

Teisiamas Seimo nario sūnus

„ŪP“ informacija
LR Seimo nario, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pava­duotojo, parlamentinio Kaimo reikalų komiteto nario Vytauto Kamb­levičiaus sūnus Aivaras teisiamas garsiojoje Viliaus Karaliaus nusikalstamo susivienijimo, kontra­bandos, kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir papirkimo byloje. Ji šiuo metu nagrinėjama Vilniaus apy­gardos teisme.
Kamblevičius teisme prisipažino dalyvavęs gabenant cigarečių kontrabandą iš Baltaru­sijos per Lietuvą. Jų vertė, bylos duo­menimis, arti 4 mln. litų. Krovinys buvo vežamas į Lenkiją, jo prie­danga buvo stiklainių krovinys. Ikiteisminio tyrimo metu A. Kamb­levičiaus bendrininkas Olehas Kurtas patvirtino, kad nurodymus, kaip pervažiuoti Lavoriškių pasienio postą, gaudavo iš politiko sūnaus. Pastarasis, beje, taip pat neneigia veikęs išvien su O. Kurtu ir dar keliais Lenkijos piliečiais. Kad kontrabandos kroviniai saugiai pasiektų paskirties vietą, buvo metamos nemenkos lėšos pareigūnams papirkti.

Kodėl Smetonos alėja, o ne Hitlerštrasė?

alleeArnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas
Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą, prašydamas grąžinti „istorinį Prezidento Smetonos pavadinimą uostamiesčio Liepų gatvei“. Pasak parlamentaro, sovietų okupacijos laikais Prezidento Smetonos alėja buvo pervadinta į Maksimo Gorkio, dabar – į Liepų gatvę, o XX a. pradžioje vadinta Aleksandro gatve (Alexanderstraße). Tačiau ir pats K. Masiulis nelabai paiso istorinės tiesos, nes, rašydamas Klaipėdos savivaldybei, nepaminėjo, kad 1939-1945 metais dabartinėje uostamiesčio Liepų gatvėje ant kampinių namų kabėjo lentelės „Adolfo Hitlerio gatvė“ (Adolf Hitler Straße).

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.