„Ūkininko patarėjas“ Nr. 75, 2014 07 03

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

_DSC0657Arklininkystė pagal Vigantą Indrašių

Virginija JUŠKIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Jau keli dešimtmečiai apie biržietį Vigantą Indrašių garsas sklinda gana plačiai. Vieni girdėję, kad jis augina arklius, kiti, kad veisia ir laiko medžioklinius šunis. Treti stebisi, kad savo ūkyje įdarbina buvusius kalinius, alkoholikus, duoda jiems ne tik darbo, bet ir pastogę. Keistas žmogus arba, šiuolaikiškai kalbant, socialiai atsakingas.

Kruvini miško kirtėjų pjūklai

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas
52Spartūs darbų mechanizavimo tempai neaplenkė ir šalies miškų ūkio. Dabar jau niekur nepamatysi kirtėjo, dirbančio rankiniu pjūkleliu. Visur zvimbia motoriniai pjūklai, o didesnėse biržėse – vadinamieji kombainai, kurie plieniniais čiuptuvais apkabina medžio liemenį prie pat kelmo, jį nurėžia, nugeni šakas ir suskersuoja. Žinoma, tokios technikos neturi kelių ar keliolikos hektarų miško savininkai – paprastai jie naudojasi motoriniais pjūklais, kurie taip pat labai palengvina miško ruošos darbus. Tačiau didėjantis šių darbų modernizavimas nesumažino nelaimingų atsitikimų. Jų vis dar pasitaiko tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose. Ir skaudžiausia tai, kad kai kurie jų – mirtini arba labai sunkūs. Tad kodėl vis dar pasitaiko tokių nelaimingų atsitikimų? Juk miško darbuotojai naudojasi ne tik modernia technika, bet ir yra aprūpinti darbo saugos priemonėmis. Kokia šiuo metu darbų saugos padėtis šalies miškų ūkyje, su Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėju Sauliumi BALČIŪNU kalbėjosi „Ūkininko patarėjo“ korespondentas Polikarpas RAGOŽIS.

Prezidentė apkaltino žemės ūkio ministrą

„ŪP“ fotoinformacija
Nutarusi iki savo antrosios prezidentinės priesaikos liepos 12-ąją susitikti su visais Vyriausybės nariais, prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar pasikvietė paskutinį ministrą – Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) vadovaujantį prof. Vigilijų Jukną. Pasak prezidentės, ŽŪM veikla privalo būti gerokai skaidresnė ir kur kas mažiau politizuota.
conversationPrezidentė D. Grybauskaitė klausė ministro, kodėl visuomenė įtaria, kad ES parama žemės ūkiui ir žvejybos kvotos skirstomos nesąžiningai, konkursai į ŽŪM pavaldžių įmonių vadovų postus – neskaidrūs, Darbo partijos, kuri kontroliuoja ministeriją, politikų šeimų ar pažįstamų įmonės – proteguojamos.
„Nepotizmas (tarnybinės padėties naudojimas giminėms ar draugams proteguoti – red. past.), protekcionizmas, neteisingai skirstomos lėšos ir iš anksto nulemti konkursai griauna visuomenės pasitikėjimą valstybe, sukelia didelę žalą ne tik šalies žemės ūkiui, bet ir mūsų piliečiams. Ministras privalo nedelsdamas imtis visų priemonių ydingai padėčiai ištaisyti. Ministerijoje ir jai pavaldžiose įmonėse turi dirbti neabejotinos reputacijos, sąžiningi žmonės, nesaistomi jokių korupcinių ryšių“, – griežtai kalbėjo prezidentė.
Pasak valstybės vadovės, beveik pusė visos Lietuvai skirtos ES paramos (apie 18 mlrd. Lt) – lėšos, numatytos žemės ūkiui.
D. Grybauskaitė nurodė ministrui pasirūpinti, kad ši parama būtų skirstoma dorai, europiniai pinigai pasiektų Lietuvos žemdirbius, užuot nusėdę interesų grupių ar partinėse kišenėse. „Dėl to net tik prastėja kaimo žmonių gerovė, bet ir kenčia visos valstybės reputacija“, – tvirtino prezidentė.
D. Grybauskaitė taip pat pareikalavo kuo greičiau nutraukti Lietuvos teismų pasmerktą žvejybos kvotų Baltijos jūroje skirstymo praktiką, palankią tik vienai įmonei. Po susitikimo ministras V. Jukna žiniasklaidai aiškino, kad kai kurie skandalai per daug sureikšminti. Savo pavaldinių, ŽŪM komandos darbą ministras vertina gerai. ŽŪM vadovas  atvirai prisipažino, kad, prezidentei pareikalavus prisiimti atsakomybę už neskaidrią „juodajame“ Specialiųjų tyrimų tarnybos sąraše atsidūrusių ŽŪM pareigūnų veiklą ir pasitraukti, jis tai ir padarytų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.