„Ūkininko patarėjas“ Nr. 76, 2014 m. liepos 5 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

DSCF3259Parodoje „Agrovizija 2014“ – šlapia Lietuvos žemės ūkio kasdienybė ir šviesi ateitis

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas
Šią savaitę Kėdainių rajone startavusi žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2014“ tapo puikia švente visos Lietuvos ūkininkams ir didžiuliu išbandymu jos rengėjams bei organizatoriams. Pirmiesiems – dėl to, kad čia buvo pristatomos visos augalininkystės žemės ūkio mokslo, technikos ir technologijų naujovės, antriesiems – todėl, kad prieš pat parodą taip smarkiai prilijo, jog, atrodė, be valčių nepavyks išsiversti.

Trijų Baltijos šalių agronomų bičiulystė

Estija aAldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ spec. korespondentė (Estija)
Šią savaitę Estijoje viešėjo dviejų rajonų – Radviliškio ir Šiaulių – agronomai. Radviliškio delegacijai vadovavo rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius, o šiauliškiams – Lietuvos artojų sąjungos prezidentas, Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) Šiaulių skyriaus pirmininkas dr. Alfonsas Malinauskas. Dalykinis, pažintinis ir bičiuliškas trijų Baltijos šalių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – agronomų bendravimas prasidėjo praėjusio šimtmečio pabaigoje ir tęsiasi jau 25 metus. Per tą laiką daug kas pasikeitė: santvarka, pinigai, ekonomika ir valdžia. Šešių rajonų – Piarnu ir Raplos (Estija), Kuldigos ir Talsu (Latvija) bei Radviliškio ir Šiaulių (Lietuva) – agronomai surengė daug įdomių susitikimų, pasidalijo savo patirtimi, susipažino su kaimyninių šalių krašto etnine kultūra, tradicijomis. Šios draugystės pradininkai ir iniciatoriai yra mokslinis agronomas Eduard Jansen iš Piarnu bei trys Šiaulių r. agronomai – A. Malinauskas, Arvydas Vilčiauskas ir Juozas Popovas.

Gintaro kambarį turi ir Lietuva

IMG_2933Jolantos KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė
Šią savaitę Kaune pradėjo veikti terapinis gintaro kambarys. Jo sienos ir lubos padengtos nešlifuoto gintaro gabaliukais. Storas sluoksnis tokių gabaliukų dengia grindis. „Čia labai didelė neigiamų jonų, būtinų žmogaus sveikatai, koncentracija“, – apie gintaro kambario poveikį pasakoja įkūrėjas Darius Kalesas. Kauniškis terapinis gintaro kambarys – pirmasis Baltijos šalyse ir penktasis pasaulyje. Jis, kaip ir kiti keturi, sukurtas pagal Rusijos mokslininkės prof. Jelenos Kopylovos patentuotą technologiją.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.