„Ūkininko patarėjas“ Nr. 77, 2014 m. liepos 8 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Vilkai šalia Vilkyškių įkūrė Mirties slėnį

KomskisStasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Likimo ironija – vilkai vėl sugrįžo į Vilkyškius, galbūt jų vardu pavadintą vietovę… „Rambyno“ medžiotojų klubo pirmininkas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Pagėgių pasienio veterinarijos posto vedėjas Zenonas Komskis „ŪP“ sakė pastebėjęs, kad maždaug prieš porą metų Barzūnų kaimo miške (Vilkyškių sen.) apsigyveno vilkai. Jie buvo atkeliavę net iki pastato, kuriame įsikūrusi Lumpėnų seniūnija. O dabar Strazdų kaime pilkiai papjovė ūkininko veršį.

Kukurūzai „ant bangos“?

kukuruzaiVanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Europos Sąjungos (ES) šalių mokslininkai tvirtina, kad per keliasdešimt paskutiniųjų metų kukurūzų auginimo zona pasislinko į šiaurę kone 800 km. Kaip silosui tinkami augalai jie Lietuvoje pradėti auginti apie 1960-uosius, tačiau šiltėjant klimatui, tobulėjant auginimo technologijoms, selekcininkams išvedus ankstyvos brandos hibridų, atsirado galimybė juos auginti ir grūdams. Todėl šalyje kukurūzų plotai kasmet didėja: 2012 m. apsėta per 30 tūkst. ha, pernai – 40,77 tūkst. ha, iš jų grūdams – 18,32 tūkst. ha, pašarams – 22,45 tūkst. ha. Plotų dydį nulemia ne tik paskirtis, bet ir pelnas.

Purkštuvų aukštojo pilotažo programa

BeniulieneJustinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

– Lietuviai išradingi – sugalvojo žemės ūkio technika laukuose pademonstruoti aukštojo pilotažo programą, – apie „Agrovizijoje“ vykusį purkštuvų šou kalbėjo viešnios iš Lenkijos Marija Chazbijevič ir Anita Boltryk, atstovaujančios tarptautinės firmos „Farm GEM“ filialui Lenkijoje.
– Nekonkuruojame su Aleksandro Stulginskio universiteto parodomis, – sakė Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) vadovė Aušra Beniulienė, – tiesiog pasirinkome kitą aspektą, o purkštuvų parodomoji progra-
ma – nauja sporto šaka, žemdirbių meistriškumo patvirtinimas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.