„Ūkininko patarėjas“ Nr. 78, 2014 m. liepos 10 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Respublikinės artojų varžybosDiplomas į stalčių ar specialybė į gyvenimą?

Šiais mokslo metais dvi dešimtys šalies profesinių mokyklų į gyvenimą išleido apie 650 žemdirbiškas specialybes (žemės ūkio gamybos verslo, agroserviso, miško, melioracijos darbuotojo, gyvūnų prižiūrėtojo, kaimo turizmo organizatoriaus) įgijusių jaunuolių. Du žemdirbiško profilio Lietuvos universitetai – A. Stulginskio (ASU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija – diplomus įteikė daugiau nei 800 absolventų. (Tiesa, ASU ne visos specialybės tiesiogiai susijusios su žemės ūkiu.) Gausų būrį diplomuotų absolventų parengė ir šalies kolegijos bei kitos neuniversitetinės aukštosios mokyklos. Galima nesunkiai suskaičiuoti, kad vienam naujam žemės ūkio darbininkui tenka bent du taip pat nauji diplomuoti vadovai. Tad kyla klausimas, ar protingai panaudojami mokesčių mokėtojų pinigai?

Žaliosios technologijos iš ežero dugno laukia savo valandos

Ežerų dugne ir po durpių sluoksniu slūgso sapropelio klodai. Pasak geologų, ištekliai yra neriboti. Sapropelis galėtų teikti naudos žemės ūkiui ir net grožio industrijai. Skirtingai nei daugelio kitų Lietuvos gelmių išteklių, jo gavyba yra nesudėtinga. Deja, šiandien neeksplotauojamas nė vienas telkinys.

„Popieriniai“ šernai ir „popieriniai“ darbai

Nors praėjusios žiemos pabaigoje Lietuvos miškuose suskaičiuotos tik 22 325 miškinės kiaulės – trečdalis 2013 m. apskaitos, neskursta ir medžiotojai. Dauguma, palikę atsibodusias jaukyklas, šernų patykoti eina į pamiškes prie kasdien vis labiau prinokstančių kviečių laukų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.