„Ūkininko patarėjas“ Nr. 79, 2014 m. liepos 12 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Ekologinis ūkininkavimas: idėja, pagreitis ir rezultatai

ekologiniai ukiaiEkologinio ūkininkavimo idėją Lietuvoje gerokai pakirto dar praėjusio ES finansinio laikotarpio paramos skirstymo tvarka, kuomet išmokas galėjo gauti ir tie, kas neketino nei sėti, nei pjauti, nei tiekti ekologiškai pagamintą produkciją.
Tačiau laikas pamažu viską sustato į savo vietas. Ir tai, kad šiandien ekologinė gamyba yra gyvybinga, pajamas teikianti žemės ūkio šaka, akivaizdžiai įrodo faktas, kad net plieskiant alinančiam vasaros karščiui į Kęstučio Mykolaičio ekologinį sėklininkystės ūkį Marijampolės r. suvažiavo kelios dešimtys entuziastingai nusiteikusių taip pat ekologiškai žemę dirbančių ir gyvulius auginančių ūkininkų, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) narių, panorusių pasižvalgyti po kolegos valdas, pasisemti patirties ir padiskutuoti žemės ūkio politikos bei kasdieniais ūkiškais klausimais.

Medienos pramonininkai nori teisių ar privilegijų?

Medienos perdirbėjai nuolat bėdoja, kad jiems nesudaromos galimybės apsirūpinti žaliavomis, nes esą urėdijos parduoda medieną perpardavinėtojams, o jiems nelieka.  
Miškininkų aiškinimai, kad valstybinės urėdijos griežtai vadovaujasi Vyriausybės patvirtintomis Prekybos mediena taisyklėmis ir niekam neteikia jokių privilegijų, atsimuša lyg žirniai į sieną. Prekybos mediena tvarka buvo dešimtis kartų peržiūrėta, keista, prekybos taisyklės papildytos naujomis nuostatomis, atsižvelgiant į pramonininkų pageidavimus. Bet priekaištai, kad urėdijos užsiima neskaidria medienos prekyba, diskriminuodamos vietinius medienos perdirbėjus, nesibaigia.   

Tiesioginiai mero rinkimai: minusų daug, bet paskaičiuokime ir pliusus

Įteisinti tiesioginius mero rinkimus, taip skatinant didesnį rinkėjų pasitikėjimą, asmeninę mero atsakomybę, skaidresnę ir stabilesnę valdžią, buvo siekiama jau ne vieną dešimtmetį. Juolab kad ir apklausos tvirtai liudijo, jog tiesioginių mero rinkimų nori daugiau kaip 80 proc. šalies gyventojų.
Šiemet Seimas pagaliau priėmė Savivaldybių tarybų rinkimų ir Vietos savivaldos įstatymų pakeitimus, kuriais nutarta tvirtinti tiesioginius mero rinkimus. Nesiginčiju – tai didelis ir svarbus žingsnis, tačiau laikausi nuostatos, jog pirmiausia Seimas turėjo svarstyti ankstesnį Konstitucijos pataisų reikalaujantį projektą, kuriuo tiesioginiai mero rinkimai būtų įteisinti, įtvirtinus mero kaip vykdomosios valdžios institutą. Tokį projektą esu įregistravusi, jam pritarė didžioji dalis praėjusios kadencijos Seimo narių, tačiau tolesnis šio įstatymo svarstymas blokuojamas. Už tai aš ,,dėkinga“ Prezidentei ir socialdemokratams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.