„Ūkininko patarėjas“ Nr. 81, 2014 m. liepos 17 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Virginija Baltraitienė: „Nemanau, kad ateinu viską žinodama, bet situaciją suvaldysiu“

baltraitien8Pristatome naująją žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, ekonomistės išsilavinimą ir didelę administracinio darbo patirtį turinčią politikę. Per visą Lietuvos istoriją ji – antroji moteris žemės ūkio ministrė.
– Tikrai? Apie tai net nepagalvojau, – nusišypso mums besikalbant Seimo rūmų septintajame aukšte. Čia, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko kabinete, ji leidžia paskutines dienas, mintys jau sukasi apie kitus darbus.
Su žemės ūkio ministre Virginija BALTRAITIENE kalbėjosi „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Irma DUBOVIČIENĖ.

Pranas Venskys gyvulius myli kaip vaikus, todėl negali atsidžiaugti tokia reta savo karvutės dovana.

Pranas Venskys gyvulius myli kaip vaikus, todėl negali atsidžiaugti tokia reta savo karvutės dovana.

Dovana ūkininkui – keturi sveiki veršeliai

Keturiasdešimt metų Pilies II kaime (Jurbarko r.) gyvulius auginantis Pranas Venskys negali patikėti savo akimis: sūnaus Irmanto juodmargė atsivedė keturis veršelius! Sveiki mažyliai – trys buliukai ir vos vos už juos mažesnė telyčaitė, džiugindami šeimos narių širdis, straksi vešlioje žolėje. Nėra tik karvutės, neatlaikiusios rekordinės vados.

AKM grėsmės gniaužtuose. Rizika išlieka!

Arturas Simkus vmvtDėl afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimo grėsmės Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija iki kitų metų sausio 24 dienos pratęsė ekstremalią padėtį šešiuose Lietuvos rajonuose, juolab kad situacija dėl šios kiaulių ir šernų ligos aplinkinėse valstybėse – Baltarusijoje, Latvijoje, Lenkijoje – vis grėsmingesnė.
Lietuvoje metų pradžioje nustatyti du AKM atvejai kol kas vieninteliai greičiausiai dėl to, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veikla bei Vyriausybės sprendimai šiai grėsmei kontroliuoti ir stabdyti buvo labai ryžtingi ir pradėti laiku. Net Rusijos veterinarijos tarnybos, pasižyminčios ypatingu priekabumu, atstovai, visą savaitę mūsų šalyje domėjęsi, kaip tvarkomasi dėl AKM, pagyrė mūsiškių įgyvendinamas priemones. Bet, kaip sakoma, nuo to ne lengviau.
AKM židinių kaimyninėse šalyse aptinkama vis naujų, tad kaip šiandienę padėtį vertina specialistai, paprašėme pakomentuoti VMVT Skubios veiklos skyriaus l. e. p. vedėjo pavaduotojo Artūro ŠIMKAUS.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.