„Ūkininko patarėjas“ Nr. 86, 2014 m. liepos 29 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

„Ekoagros“ vertins ir biodinaminius ūkius

VšĮ „Ekoagros“ plėtros vadovė Laima Petraitienė (dešinėje) su kolegomis stengiasi perimti slovakų patirtį.

Rinkdamiesi vietinius maisto produktus Lietuvos vartotojai žino, kad šalia kainos esanti žalia etiketė su raidėmis „Eko“ reiškia, jog gaminys yra ekologiškas, pagamintas iš VšĮ „Ekoagros“ sertifikuotame ūkyje išaugintos produkcijos.
Tačiau pasaulyje yra ir daugiau tarptautinių prekinių ženklų, įrodančių aukštą maisto produkto kokybę. Vienas jų – logotipas „Demeter“ (vokiškas graikų derlingumo ir žemdirbystės deivės Demetros vardas), įrodantis, kad produktas yra iš biodinaminio ūkio. Ir nors biodinaminė žemdirbystė Lietuvoje taip pat pamažu ima skintis kelią į rinkas, iki šiol mūsų ūkininkai neturėjo galimybių savo produkcijos ženklinti specialiu „Demeter“ simboliu.
Šie metai yra pirmieji, kai VšĮ „Ekoagros“ imasi kryptingų veiksmų, siekdama tapti pripažinta „Demeter“ standarto vertintoja. Šiomis dienomis į Lietuvą yra atvykusios dvi Slovėnijos ekspertės dr. Maja Kolar ir Polonca Repic, kurių tikslas – parengti „Ekoagros“ specialistus atlikti patikras biodinaminės žemdirbystės ūkiuose. Tikimasi, kad po šių mokymų „Ekoagros“ bus patvirtinta kaip „Demeter“ standarto kontrolės institucija. Lietuvos specialistai yra pirmieji Baltijos šalyse, siekiantys šio aukšto pripažinimo.

Edukacinis duonos kepimo užsiėmimas Jokūbave.

Ar duonos kvapas sugrąžins lietuvius namo?

Aštuntus metus gyvuojanti tradicija prieš prasidedant javapjūtei dviračių žygiu įprasminti duonos svarbą žmogaus gyvenime įgauna vis naujų bruožų. Būrys bendraminčių, propaguojančių sveiką gyvenimo būdą, raginančių gerai pažinti tėviškės gamtą, puoselėjančių senąsias liaudies tradicijas, į savo programą įtraukė parodomąją naminės duonos kepimo pamoką, į pagalbą pasikviesdami šios srities verslininkus.

Kaitra miškininkams gaisrais grasina

Birželį miškuose buvo palankiausios sąlygos gyvūnijai ir augmenijai – pakako saulės, šilumos ir drėgmės. Grybautojai iš miško grįždavo su pilnais krepšeliais voveraičių, raudonikių ir net baravykų.
Bet liepa iš esmės pakeitė miško gyvenimą. Prasidėjus karščiams greitai išdžiūvo miško paklotė, dingo grybai, o miškuose tvyro tokia pat tvankuma kaip ir laukuose. Mes, miškininkai, labai jaudinamės dėl sausros, kuriai vyraujant pakanka mažytės kibirkštėlės gaisrui kilti. O tokia grėsmė yra reali. Kauno ir aplinkinių urėdijų miškuose nustatytas jau IV klasės miškų gaisringumas. 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.