„Ūkininko patarėjas“ Nr. 87, 2014 m. liepos 31 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Gyvenimas skrenda į elektroninę erdvę

Šiandien jau nieko nebestebina galimybė internetu tvarkytis savo banko sąskaitas, sumokėti mokesčius ar deklaruoti pajamas, pasirašyti elektroniniu parašu, apsipirkti internetinėse parduotuvėse ar užsiregistruoti pas gydytoją, dalyvauti viešuosiuose konkursuose ar sužinoti, kiek kainuoja tavo gydymas ligoninėje. Net į teismą paduoti pareiškimą galima neiškeliant kojos iš namų. Apie 70 proc. šalies gyventojų nuolat naudojasi interneto ryšiu, tad ir elektroninėmis paslaugomis. Galbūt todėl kasdien atsiranda vis naujų galimybių savo gyvenimą perkelti į elektroninę erdvę.
Viena „šviežiausių“ naujovių – elektroniniame policijos puslapyje sužinoti nusikalstamumo lygį jūsų gyvenamojoje vietovėje.

Deimante GedvilaiteSavaitės komentaras: Taisyklių išmanymas padės išvengti ginčų

Javapjūtės įkarštyje pradedami ir grūdų pardavimo–pirkimo sandoriai. Nėra buvę metų, kad tarp pardavėjų ir supirkėjų nekiltų nesusipratimų dėl grūdų kokybės vertinimo ir atsiskaitymo už juos teisingumo. Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos Produktų kokybės tyrimų laboratorija kiekvienais metais sulaukia kelių dešimčių ėminių arbitražiniams tyrimams.
Ką grūdų pardavėjai ir supirkėjai privalo žinoti, kad konfliktų būtų kuo mažiau, o jiems jau įvykus sprendimai būtų priimami maksimaliai teisingi, komentuoja VAT Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorijos vyriausioji specialistė Deimantė GEDVILAITĖ.

Kaimyninės valstybės surėmė pečius prieš AKM

LR žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės kvietimu vakar, trečiadienį, susidariusios situacijos dėl AKM susirinko aptarti kaimyninių valstybių delegacijos, kurioms vadovavo Latvijos žemės ūkio ministras Janis Duklovs, Estijos žemės ūkio ministras Ivar Padar bei Lenkijos vyriausiasis veterinarijos gydytojas Marek Pirsztuk. Suvienijus pajėgas tikimasi pasiekti keleriopos naudos – ne tik apsikeisti informacija apie kiekvienoje šalyje atliekamus veiksmus likviduojant ligą, bet ir juos suvienodinti, pasiekti esminį persilaužimą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.