„Ūkininko patarėjas“ Nr. 89, 2014 m. rugpjūčio 5 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Euras prie durų. Kaip pasitiksime?

Nuo kitų metų sausio 1-osios Lietuva taps devynioliktąja visaverte euro zonos nare, kurioje bus naudojamasi bendrąja Europos Sąjungos valiuta – euru. Kaip jį sutiksime? Ar suspėsime deramai pasirengti, kad perėjimas nuo lito prie euro vyktų sklandžiai ir skaidriai? Apie tai ir kitus euro įvedimo klausimus su finansų ministru Rimantu ŠADŽIUMI kalbėjosi „Ūkininko patarėjo“ korespondentas Stasys JOKŪBAITIS.

Audra išmeta net sakalus iš lizdo

Lietuvos miškininkų bend­ruomenė dar vakar tiesiog didžiavosi savo generaliniu vadovu. Jam pasirodžius susirinkimuose ar pasitarimuose iš pagarbos visi atsistodavo. O kai vadovą ištikdavo nors menkiausias nemalonumas, tuojau visi urėdai, girininkai, eiguliai ir jų visuomeninės organizacijos puldavo ginti.

Poilsis kaimo aplinkoje – įdomus, įvairus: su baidarėmis, girnomis, spragilais…

„Pernai Lietuva sulaukė 2,5 mln. turistų. Šalyje nakvojo 900  tūkst., iš jų net 270 tūkst. – kaimo turizmo sodybose.  Tai rodo, kad mes, kaip turizmo sektorius, atsiriekiame nemažą pyrago gabalą“, – džiaugiasi Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vadovas Linas Žabaliūnas. Pasak jo, šiųmečio kaimo turizmo sezono pradžia nieko gero nežadėjo – šaltas birželis atbaidė potencialius poilsiautojus. Užtai dabar atsigriebta: reta kaimo turizmo sodyba savaitgalį neužimta. L. Žabaliūnas suka galvą, kur teks apnakvydinti Japonijos žurnalistus, kurie atvyksta apžiūrėti Lietuvos kaimo turizmo sodybų, – ilgąjį Žolinės savaitgalį nė vienoje nėra tuščios vietos! Didžiuma Lietuvos kaimo turizmo klientų – šalies gyventojai, užsieniečių – 10 proc.
Įdomios, viena į kitą nepanašios Lietuvos kaimo turizmo sodybos.  Jų  įvairovę lemia ir kraštovaizdis, kur įsikūrusios, ir šeimininkų išmonė, užmojai, pomėgiai, net protėvių gyvenimo būdas.
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos surengtos tradicinės pažintinės kelionės maršrutas šįkart vingiuoja per Aukštadvario regioninį parką ligi Merkio upės.   

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.