„Ūkininko patarėjas“ Nr. 90, 2014 m. rugpjūčio 7 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Žemėtvarkininkai miestus remia prie sienos

Savivaldybės nuščiuvusios laukia, ar neprasidės žemės reformos… reforma

Miestų savivaldybių administracijos atsidūrė Žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžios Nacionalinės žemės tarnybos, taip pat ir parlamentarų taikinyje. Kaime žemės reforma beveik baigta, o štai miestų teritorijose nuosavybės teisės į turėtą žemę atkurtos 81 proc., Vilniuje – tik vos daugiau nei 41 proc. piliečių, pateikusių visus nuosavybės teisę įrodančius dokumentus. Dėl kai kurių miestų, labai bloginančių žemės reformos statistikos rezultatus, pastaruoju metu kilęs didelis susierzinimas. Dėmesio centre atsidūrusios savivaldybės atmeta žemėtvarkininkų kaltinimus ir pateikia savo argumentus. Skirtingų institucijų požiūris į nuosavybės teisių atkūrimą miestuose išsiskyrė ne šiandien ir ne vakar.

mokamos paslaugosSveikata: Nemokamų paslaugų teks palaukti

Rugpjūčio1-ąją turėjo įsigalioti nauja Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka. Esminis pasikeitimas – visos paslaugos, priskiriamos šeimos gydytojo kompetencijai, privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems gyventojams turės būti teikiamos nemokamai. Bet atnaujinta tvarka įsigalios tik… nuo lapkričio 1 d. Terminą atidėjo naujoji sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Laimikis atostogoms

Žvejams negražių žuvų nebūna. Tačiau jei reikėtų išrinkti Lietuvos gėlųjų vandenų „Mis“, ja vienareikšmiškai taptų raudė. Bet mums ši žvynuotoji visų pirma rūpi kaip meškeriojimo objektas. O gaudyti raudes iš tiesų įdomu, juolab tai bene vienintelės mūsų žuvys, kurios puikiai kimba. Stovinčio vandens telkiniuose net ir per didžiausius karščius patį vidurdienį itin aktyvios jos būna rugpjūčio mėnesį, nors be „išeiginių“ jos kimba nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo vidurio. Kadangi vasaros antrąją pusę bene daugiausiai atostogaujančiųjų, galima sakyti, kad raudės yra pradedančiųjų meškeriotojų ir „atostoginių“ žvejų laimikis. Kodėl? Skaitykite toliau…

Veislinių paukščių auginimo ypatumai: tik su dokumentais!

Gražiai tvarkomoje sodyboje šalia Pagėgių, Benininkų kaime, gyvena Veislinių paukščių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas Egidijus Platūkis.
Jis su žemės ūkiu niekada nebuvo susijęs, iki pensijos dirbo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos vado pavaduotoju. O prieš dvejus metus ėmė domėtis veisliniais paukščiais.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.