„Ūkininko patarėjas“ Nr. 91, 2014 rugpjūčio 9 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

embargoNesąžiningas Rusijos embargas nutaisius šventeivišką veidą

Vakarai  paskelbė suvaržymus  Ukrainą smaugiančios Rusijos bankams, ginklų kompanijoms, nebetieks Maskvai  šiuolaikinių elektronikos sistemų,  rusai keršydami smogė  Europos Sąjungos,  Jungtinių Valstijų,  Norvegijos Karalystės, Kanados, Australijos  ūkininkams ir maisto gamintojams.  
„Ūkininko patarėjo“ pakalbinti Lietuvos maisto gamintojai, transportininkai dėl Rusijos sankcijų sunerimę, tačiau panikos neapimti, apie bankrotus negalvoja.  

Dyki pinigai – velnio pramanai

Sakoma, kad per darbymetį laukuose net ir akmenys kruta. Šiuolaikinė technika pavaduoja daugybę darbo rankų, tačiau derlius į aruodus be žmogaus pagalbos nesubyra – talkininkų reikia ir šiuolaikiniam ūkininkui. O kaime jų kasmet vis mažiau – visi gudresni jau emigravo į užsienį ar didžiuosius šalies miestus, o nenorinčiųjų dirbti ir su pyragais neprisišauksi. „Už pusdienį mokame 50 Lt, duodame pietus, bet niekas nesusivilioja – tenka vaikščioti kepurę nukėlus“, – „Ūkininko patarėjui“ skundėsi daržoves auginanti Jurbarko r. ūkininkė.

PASVARSTYKIME: „IR UŽ, IR PRIEŠ: Privalomai įdarbinti ar leisti pasirinkti?

Netyla diskusijos, ar reikėtų valstybės finansuojamas medicinos studijas baigusius jaunus gydytojus privalomai išsiųsti dirbti į rajonų gydymo įstaigas, kuriose labai trūksta specialistų. Tokią mintį pirmasis iškėlė buvęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, vėliau jis ėmė siūlyti rezidentus bent praktikai siųsti į rajonus. Tuometis ministras kreipėsi ir į Konstitucinį Teismą, prašydamas išaiškinti, ar galima įpareigoti medicinos studentus po studijų bent tam tikrą laiką atidirbti gydymo įstaigose.
„Ūkininko patarėjas“ klausia: „Esate už ar prieš, kad valstybės finansuojamas medicinos studijas baigusiems gydytojams būtų privaloma atidirbti rajonų gydymo įstaigose?“

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.