„Ūkininko patarėjas“ Nr. 92, 2014 rugpjučio 12 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

liudnasGynyba nuo Rusijos diskriminacinių  sankcijų.

Pirmosios Maskvos embargo aukos – rusų lokiai

Rusijai užtrenkus savo rinką pagrindiniams ES, Jungtinių Valstijų ir kitų Vakarų valstybių pagamintiems  maisto produktams,  mūsų valdžia posėdžiauja vos  ne kiekvieną dieną. Ypač įtempta žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės   darbotvarkė. Vakar ji dalyvavo net trijuose „antikriziniuose“  posėdžiuose – vienas vyko Vyriausybės rūmuose, kitas – Seime, trečias  – Žemės ūkio ministerijoje. Numatyti pirmieji embargo pasekmių sušvelninimo būdai: nutarta vėl atidaryti intervencinius sandėlius ir, gavus Europos Komisijos garantiją, supirkti  iš perdirbėjų  ilgai negendančius produktus (sviestą, pieno miltelius, fermentinius sūrius), taip pat  siekiama, kad Seimo neeilinė (arba rudens) sesija skubiai įteisintų ritualinius („halalinius“, „košerinius“)  ūkinių gyvūnų skerdimus – tada jautieną, avieną, paukštieną būtų galima eksportuoti į arabų, musulmonų šalis ir Izraelį.

javai  5Dalį grūdų parduos tiesiai iš kombaino

Kęstutis Juras iš Šiaulių r. Kairių seniūnijos dvylika metų praleido užsienyje – dvejus dirbo Anglijoje, o dešimt plušėjo JAV, ten plėtojo nuosavą verslą (užsiėmė automobilių prekyba, krovinių pervežimu). Tėvo prikalbintas sugrįžo į gimtinę ir 2011 m. įregistravo jaunojo ūkininko ūkį. Kaip gi sekasi jaunam žmogui?

dvaras 2Negi sunyks vienas seniausių Lietuvos dvarų?

Gruzdžių dvaras istorinėse knygose minimas jau nuo XVI amžiaus, jis didžiausias Šiaulių regione, išlikę daugiau negu dvidešimt įvairių statinių, kurie dabar priklauso Valstybės turto fondui. Dvarvietės vaizdas nykus: neogotikinio stiliaus raudonų plytų pastatai baigia sugriūti, juos ardo ne tik skubantis laikas, bet ir piktavalių rankos. Tik keletas statinių geriau išsilaikė, o kiti – kaip iš siaubo filmo: išdaužyti langai, kai kurios kiaurymės užkaltos faneros ar šiferio lakštais, nuo sienų byra tinkas, ištampyti elektros laidai, ant svirno, kuriame sovietmečiu buvo puošni aktų salė, auga nemaži berželiai.
Dvaro sodybos kompleksas 1997 m. įrašytas į Lietuvos kultūros vertybių registrą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.