„Ūkininko patarėjas“ Nr. 93, 2014 rugpjūčio 14 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

AKM situacija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: jau daugiau nei 80 užkrato židinių, iš jų 29 – kiaulidėse. Paaiškinimai: raudonas burbuliukas – AKM kiaulėms, mėlynas – šernams.

AKM situacija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: jau daugiau nei 80 užkrato židinių, iš jų 29 – kiaulidėse.
Paaiškinimai: raudonas burbuliukas – AKM kiaulėms, mėlynas – šernams.

Ar lietuviškoms kiaulėms lemta išnykti?

Per metus Lietuvos kiaulių augintojai užaugindavo ir paskersdavo apie milijoną kiaulių. Šiandien dėl įsiliepsnojančių afrikinio kiaulių maro (AKM) židinių sektoriui kyla išlikimo klausimas. Tai būtų stiprus ekonominis smūgis ir perdirbėjams, ir augintojams, kai kuriems jų atsigauti vargu ar pavyktų. Kiaulių augintojai nėra pasyvūs įvykių stebėtojai. Vakar jie Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pristatė savo pasiūlymus.

Kas dar išgąsdins daržininką?

Vėlyvos šalnos, krušos ir kitos gamtos stichijos, draudikų vengimas palankiomis sąlygomis apdrausti augančias daržoves, nuolatinė Lenkijos daržininkų produkcijos invazija. Kuo dar galima pagąsdinti Lietuvoje daržoves auginantį ūkininką? Aišku – Rusijos embargu. Tik ar jis perlauš mūsų žemdirbio stuburą? Abejoju.

DSC_1268Kelias įplieskė nesantaiką

Vaizdingame Zarasų rajone, šalia upės Nikajos ištakų iš Auslo ežero, dvi kaimynystėje esančios sodybos jau skaičiuoja ne vieną šimtmetį. Čia gyvenančios šeimos pasakoja gerai žinomas savo tėvų, senelių bei prosenelių istorijas – visi gražiai gyveno, visi bendravo, kažkada net giminiavosi. Tačiau dabar jų vaikų vaikaičiai, čia turintys jau atnaujintus savo namus, susikibirkščiavo… dėl buvusio bendro kelio. Atkuriant nuosavybės teises į tėvų ir senelių žemes, jis tapo vienos iš kaimynių privačia valda. Kita kaimynė pasijuto apgauta ir šimtmečius trukusi ramybė pakibo ant plauko.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.