„Ūkininko patarėjas“ Nr. 94, 2014 m. rugpjūčio 16 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Augalas gajūnas su politiniu prieskoniu

Jau paaiškėjo, kad parazituojančiais Sosnovskio barščiais Lietuvoje užkrėsta beveik 850 hektarų. O labiausiai jie išplitę Utenos ir Kauno apskrityse: pirmojoje – 327, antrojoje – 240 hektarų. Remiantis šiais duomenimis, bus sudaromas žemėlapis apie Sosnovskio barščių apimtus plotus Lietuvoje ir įvertinti galimi augalų naikinimo mastai.
Aplinkos ministerija pastebi, kad į prašymą juos suregistruoti atsiliepė ir savivaldybės, ir pavieniai gyventojai. Stalino žole pravardžiuojama atvežtinė grėsminga, itin gaji nuodinga piktžolė vis labiau okupuoja Lietuvos laukus ir prieš ją pavieniui pamosuoti dalgeliu – bergždžias reikalas. Nukirstų augalų atolas dar spėja subrandinti naują žiedyną, o sėklos daigios išlieka apie septynerius metus. Dešimtimis hektarų išsikeroję barštynai Utenos apskrities Zarasų sav. Suvieko seniūnijos Grybėnų ir Rudėnų kaimuose paliko gąsdinantį įspūdį.

„Žaliuosius žmogelius“ pakeitė „gailestingieji samariečiai“ 

Kremliaus bandymai paversti Ukrainą savo protektoratu pasiekė trečiąją stadiją. Iš pradžių į Krymą buvo nusiųsti „neatpažinti žalieji vaikščiojantys objektai”, paskui ant  Rytų Ukrainos užleisti „liaudies pašauktiniai”, ginklus laikantys taip, kaip įpratę Rusijos specialiųjų pajėgų kareiviai. Visą šią savaitę prie Ukrainos sienų zujo beveik 300 šviežiai baltai perdažytų karinių rusiškų sunkvežimių su raudonomis Maskvos miesto ir srities vėliavomis, painiais zigzagais vežantys „humanitarinės pagalbos krovinius su Kijevo režimu kariaujančiam ir badaujančiam Donbasui”. Sunkvežimiuose tarp palapinių, miegmaišių, maisto produktų, vandens filtrų, vaistų buvo ir ginklų, šaudmenų bei sprogmenų su nuotoliniais detonatoriais.

Didelės investicijos ar kenkimas žmonių sveikatai?

Telšių r. Degaičių kaimo bendruomenė nerimauja dėl „Vičiūnų grupės“ planų Gaudikaičių kaime statyti paukštyną. Susivieniję rajono žmonės kreipėsi į šalies vadovus, Seimą, rajono savivaldybę, nuogąstaudami dėl galimo pavojaus sveikatai, neigiamo poveikio aplinkai, kurį sukeltų maždaug 800 tūkst. dedeklių vištų paukštynas. Juk sklis nemalonūs kvapai, o jeigu kiltų paukščių ligų protrūkis, tai nelaimė taptų baisesnė nei afrikinis kiaulių maras.
„Vičiūnų grupės“ atstovai tvirtina, jog modernumu ir naujausiomis oro valymo technologijomis būsimas paukštynas lenktų visus, iki šiol Baltijos šalyse esančius tokio masto paukštininkystės kompleksus. O bendruomenę atseit visai be reikalo kiršina AB „Žemaitijos pienas“.
Šį šeštadienį „Ūkininko patarėjas“ klausia: „Ar didieji gyvulininkystės ir paukštininkystės kompleksai kelia realią grėsmę žmonių sveikatai?“

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.