„Ūkininko patarėjas“ Nr. 95, 2014 m. rugpjūčio 19 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Smulkiuosius pieno ūkius… užmiršo

„Nebepajėgiame išlaikyti pienininkystės ūkių. Už pieną perdirbėjai moka vos po 51- 55 ct už kilogramą, klimpstame į skolas. Jeigu padėtis nesikeis, teks parduoti karves. Negi ateis diena, kai Lietuvoje nebeliks melžiamų karvių, o jas primins tik dekoratyviosios… Pasityčiojimas iš mūsų – šiandien mineralinis vanduo brangesnis už pieną“, – sunerimę teigia Akmenės rajono ūkininkai.

Kur praėjo kruša, varpos tapo stagarais

Rugpjūčio pradžios karščiai Jurbarko krašte javapjūtės nepaspartino: daugelis ūkininkų net nebaigė kulti žiemkenčių, o vasarojus vis dar laukia brandos. Dėl to neįmanoma prognozuoti ir būsimo derliaus, tačiau jau dabar aišku – Jurbarko rajone jis nebus rekordinis.

Pauliukai visada prisitaikys

Jonavos rajono Pauliukų žemės ūkio bendrovės specialistai, ko gero, turi gerai išvystytą vadinamąjį šeštąjį pojūtį, nes ūkio skerdyklos atidarymui pradėjo ruoštis dar tada, kai apie Rusijos embargą dar niekas nė nesapnavo. Ir štai rezultatas: Rytų kaimynams atsisakius lietuviškos kiaulienos, sumažės didžiųjų skerdyklų darbų apimtys, o Pauliukų ŽŪB kiaules skerdžia nuosavoje ir parduoda mėsą visiems pageidaujantiems.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.