„Ūkininko patarėjas“ Nr. 96, 2014 m. rugpjūčio 21 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Javapjūtei vadovauja lietus

Pastarosiomis dienomis svarbiausia šio meto darbų technika – kombainai – daugelyje Žemaitijos rajonų ne ratus laukuose suka, o stovi prisiglaudę prie sodybų. Įsivyravę lietingi orai šio krašto ūkininkams trukdo pjauti derlių, apytiksliais skaičiavimais, kai kuriuose rajonuose grūdinių augalų nuimta tik apie pusė. Ne tik javai drėgni – pradeda įmirkti ir dirvos, todėl orams nesikeičiant derlių gali tekti pjauti ekstremaliomis sąlygomis.

Žvilgsnis į kaimo politiką – per evoliucijos prizmę

Kokiems dėsningumams paklūsta žemės ūkio ir kaimo raida? Koks yra žinių visuomenės, o koks – ateities visuomenės kaimas? Kokį jį norime matyti?
Agrarinės ekonomikos instituto mokslininkės dr. Rasa MELNIKIENĖ ir dr. Dalia VIDICKIENĖ, kaimo politikos raidai vertinti pritaikiusios naują metodiką, atskleidė giluminius procesus ir jų tarpusavio ryšį. Dvejus metus trukęs jų bendras darbas sugulė į knygą „Kaimo politikos evoliucija“. Autorės pabrėžia, kad tai akademinis leidinys, o ne strateginis dokumentas ar politikos vertinimas ir nepretenduoja į absoliučią tiesą. Vis dėlto  monografijos išvados įdomios anaiptol ne tik akademinei visuomenei.
Taigi kaip atrodo Lietuvos kaimo politika per evoliucijos prizmę? Mokslininkes kalbina „ŪP“ korespondentė Irma DUBOVIČIENĖ.

Mirė uždaręs ligoninės duris

Vis dažniau girdime apie medikų klaidas, pakenkusias žmogaus sveikatai ar net mirtinas. Tai, žiūrėk, vaistus ne tuos suleido, tai po operacijos pilve paliko instrumentą, tai klaidingai diagnozavo ligą.
Pavojaus gydymo įstaigose mastą labai įdomiai paaiškino vienas profesorius: „Jei sėdame į lėktuvą, žinome, kad yra vienas iš 15 milijonų šansas nukristi; jei sėdame į automobilį, turime žinoti, kad tikimybė patekti į autoavariją yra viena iš 15 tūkstančių; jei atsigulame į ligoninę, tikimybė, kad su mumis dar kažkas atsitiks – viena iš 500.“ Na, kaip čia pasakius. Bet per šią savaitę net du tragiškai pasibaigę atsitikimai gydymo įstaigose priverčia ne tik susimąstyti, bet ir šaukte šaukti: kažkas labai negero vyksta su mūsų medikais!
Jonavos ligoninėje mirė jaunas vyras. Prieš dieną jis jau buvo atvykęs į tą pačią ligoninę, nes buvo sumuštas. Tąkart nuspręsta gydyti ambulatoriškai. Kitos dienos rytą žmogus vėl buvo pristatytas į ligoninę, tada jau skubos tvarka operuotas. Paaiškėjo, kad plyšusi dvylikapirštė žarna. Operacija nebepadėjo ir ligonis mirė.
Šiaulietis mirė vos išleistas iš ligoninės. Ten jį buvo atvežęs greitosios automobilis dėl sumušimų. Chirurgai mirtinų sveikatos sutrikimų nenustatė ir išleido gydytis į namus. Tačiau tenuėjęs iki autobuso stotelės vyriškis gatvėje sukniubo. Kai antrą kartą jį atvežė į ligoninės priėmimo skyrių, žmogus jau merdėjo. Nors, atseit, prieš keletą valandų buvo ištirtas kompiuteriniu tomografu, apžiūrėtas specialistų…

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.