„Ūkininko patarėjas“ Nr. 98, 2014 m. rugpjūčio 26 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Kur priešpriešos šaknys?

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija šio mėnesio pradžioje sulaukė šalies vadovių – Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės – dėmesio. Jos nepatenkintos VTEK veikla. „Ūkininko patarėjui“ parūpo pasidomėti, kaip dirba Seimui atskaitinga priežiūros institucija ir ką reiškia viešas jos barimas.

Parama gerai, bet nenuvertinkime žemdirbių darbo

Ūkiškai mąstantis žemdirbys imdamas derlių visuomet paskaičiuoja, kiek į jį įdėjo ir ką iš to gavo. Ir, be abejo, mokosi iš savo klaidų, investuodamas ateityje. Analogišką paralelę norėtųsi išvesti ir vertinant ES 2007-2013 metų bei 2014-2020 metų finansinių laikotarpių paramą, atėjusią ir ateisiančią į mūsų šalies žemės ūkį.
Vieną labiausiai patyrusių šalies agrarininkų, finansų analitiką, ilgametį Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentą Jeronimą KRAUJELĮ „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Rasa PRASCEVIČIENĖ paprašė pasidalyti savo įžvalgomis apie daugiausiai diskusijų keliantį „pirmąjį ramstį“, t.y. tiesioginę paramą, jos efektyvumą bei teikimo schemų tikslingumą praėjusiu ir būsimuoju ES finansiniu periodu.

Ar buvęs tuščias laukas – kultūros vertybė?

Zita ir Stanislovas Toleikiai Macikų kaime (Šilutės r.) pasistatė namą ir pragyvenę jame ketverius metus netikėtai iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos gavo pranešimą dėl neva neteisėtai Šilutės r. savivaldybės išduoto statybos leidimo panaikinimo ir savavališkos statybos padarinių pašalinimo. Pranešta, kad byla perduota teismui.
Sunku pasakyti, ką tuo metu išgyveno sutuoktiniai, kuriems iškilo reali grėsmė savo rankomis, kuriomis pasistatė namą, jį nugriauti. Ir jei teismas pripažintų, jog statybos leidimą savivaldybė išdavė neteisėtai, tai irgi ne paguoda – griovimas ir naujo namo statyba kainuotų milijoną ar daugiau litų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.