„Ūkininko patarėjas“ Nr. 100, 2014 m. rugpjūčio 30 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Savas terminalas per karą svarbesnis už bendrąją valiutą

Nuo vidurvasario specialus elektroninis laikrodis Vilniuje virš Lietuvos banko durų primena, kiek dienų liko laukti, kol Lietuvoje pradės cirkuliuoti euras. Kai kurie „Ūkininko patarėjo“ kalbinti politologai teigė, kad labiau tiktų ant Energetikos ministerijos fasado įtaisyti laikrodį, skaičiuojantį, kada Klaipėdoje prisišvartuos suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“ („Nepriklausomybė“ ) ir pradės veikti SGD terminalas, apsaugantis Lietuvą nuo mažos pergalingos energetinės blokados, kurios šią žiemą gali griebtis Rusija, jau pradėjusi „mišrų“ karą su Ukraina ir visu Vakarų pasauliu.
O žinomas valdančiosios koalicijos narys „Ūkininko patarėjui“ tiesiai pareiškė, kad Klaipėdos SGD terminalas iš tiesų dirbti pradės tik 2015-ųjų pabaigoje, kai bus nutiesta nauja magistralinio dujotiekio atšaka iki Kuršėnų.

O-čia-čia o-pa-pa… O mokyklėlės nebėra!

Šiemet rugsėjo pirmąją Lietuvoje duris atvers 1200 mokyklų, aštuoniomis mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Galima sakyti, kad šių švietimo įstaigų, palyginti su 1997-1998 mokslo metais, kai jų buvo daugiausiai, sumažėjo perpus. Žinoma, kone trimis šimtais tūkstančių sumažėjo ir mokinių. Skaudžiausiai mokyklų nykimo rykštė plaka kaimus. Praėjusiais mokslo metais kaimo vietovėse veikė tik 517 mokyklų, jose mokėsi 72 tūkstančiai vaikų; užpraėjusiais mokslo metais veikė 580 sodžiaus mokyklų ir jose mokėsi kiek daugiau nei 83 tūkst. mokinių. Mažėjimo tempai stulbinantys.

Galvosūkiai: kaip būti versliam ir išlikti kūrybingam?

Vienas iš populiarių dabarties klausimų – ar reikalingos kaime kultūros įstaigos ir jų darbuotojai? Kokias paslaugas jie siūlo ir teikia? Iš viso, ką jie veikia, jeigu kaime nebėra paklausos kultūrai, nes emigravo jaunimas, sumažėjo vaikų, uždaromos mokyklos, nebėra jaunų šeimų, kultūringi senoliai, pažįstami iš etnografinių reklaminių filmų, jau karšinčiais tapę ar anapilyje ilsisi…

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.