„Ūkininko patarėjas“ Nr. 101, 2014 m. rugsėjo 2 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algimanto SNARSKIO piešinys

Laisvė už pinigus? Ne visiems!

Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kurios teismams leistų kaltinamiesiems paskirti bausmes, nebūtinai susijusias su laisvės atėmimu. Paprasčiau sakant, teisėjas galės kiekvienu konkrečiu atveju spręsti, ar nusikaltusį asmenį siųsti į pataisos namus, ar geriau jam vietoj to skirti baudą.
Siūloma įvesti alternatyvią bausmę asmenims, kurie nekelia pavojaus visuomenei – piniginę baudą (iki 195 tūkst. litų) už kai kuriuos nesmurtinio pobūdžio nusikaltimus. Šiuo metu už juos teismai gali skirti tik laisvės atėmimą. Skeptikai sako, kad tokiu būdu nusikaltę asmenys tarsi nusipirks laisvę ir galės daryti nusikaltimus toliau.
Naujovės rengėjai taip mano išspręsti perpildytų pataisos namų klausimą, juolab kad šios pataisos galiotų tik turtinius nusikaltimus padariusiems asmenims.

Ir vėl AKM

Šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.
Ignalinos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo pranešimą, kad kiaulių laikytojas, gyvenantis Naujojo Daugėliškio sen. (Ignalinos r.), praėjusio šeštadienio ryte rado 2 nugaišusias kiaules, kitos dvi buvo vangios ir apatiškos. Iš viso ūkyje buvo auginamos 4 kiaulės.
Nedelsiant buvo paimti visų 4 kiaulių mėginiai, juos ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad AKM virusu užsikrėtusios visos ūkyje laikytos kiaulės. Imtasi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti: kiaulių gaišenos sudegintos, atlikta jų laikymo patalpų ir teritorijos dezinfekcija.
Apie ligos židinį nustatytos naujos 3 ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, imami visų šiose zonose auginamų kiaulių kraujo mėginiai. Nustatytoje 3 km apsaugos zonoje yra 4 žmonės, laikantys 13 kiaulių, 10 km priežiūros zonoje – 6 laikytojai, turintys 11 kiaulių.
VMVT specialistai ragina kiaulių laikytojus, gyvenančius Ignalinos, Molėtų, Švenčionių, Utenos ir Zarasų rajonuose bei Visagino savivaldybės teritorijoje, įvertinti sudėtingą situaciją regione ir skersti laikomas kiaules, o jų mėsą naudoti maistui tik po laboratorinių AKM tyrimų.

VMVT informacija

Bendruomenės pirmininkė Sonata Danielienė.

Klovainių bendruomenė visada laukia svečių

Pakruojo rajono Klovainių miestelis įsikūręs abipus Daugyvenės upės, istoriniuose šaltiniuose minimas XVI a. Prie bažnyčios auga 500 metų senumo ąžuolas – respublikinės reikšmės gamtos paminklas. Šį ąžuolą vietiniai vadina stebuklingu, teikiančiu ramumos ir stiprybės. Netoli Klovainių yra dideli dolomito klodai, veikia viena didžiausių dolomito skaldos gamyklų Lietuvoje.
Žemės gelmės maitina daug žmonių. Miestelio herbe pavaizduotas šėlstantis mėlynas žirgas. Tai – jėgos ir pergalės simbolis. Per Klovainius ėjo Kauno-Rygos traktas, čia buvo keičiami karietas tempę žirgai, o dvarininko Karpio dvare buvo didelės arklidės. Bet duonos augintojams pats gražiausias vaizdas, kai žirgas aria dirvą ir „kloniojasi“ – eidamas pakelia ir nuleidžia galvą. Dėl to, sakoma, esą ir kilęs Klovainių miestelio pavadinimas.

 

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.