„Ūkininko patarėjas“ Nr. 102, 2014 m. rugsėjo 4 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė.

Sveikata: Kasmet nusižudo tūkstantis. Kas juos sustabdys?

Rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių pre­vencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių iš šios problemos. Šios dienos vakarą žmonės raginami languose uždegti žvakę, skirtą atminti tiems, kurie pasitraukė iš gyvenimo.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nusižudo apie milijonas žmonių. Lietuva – viena iš šalių, kurioje savižudybių skaičius itin didelis. Per metus mūsų šalyje nusižudo daugiau nei 1000 žmonių. Dauguma jų – kaimo gyventojai, vyrai.

 

 

Anykštėnas Kęstutis Opulskis į „Agrojavų“ bendrovę Kupiškin atvežė Augalininkystės tarnybos laboratorijos derliaus mėginio tyrimų duomenis.

Kaip grūdai peršoko iš trečios klasės į pirmąją?

Gražus sutapimas: mokslo metų pradžioje tenka kalbėti apie klases, tik ne apie mokinukų, o apie grūdų. Dingstį tam davė Anykščių krašto ūkininkas Kęstutis Opulskis, kreipęsis į „Ūkininko patarėją“, kad papasakotų pamokančią istoriją.

Praėjusios savaitės antradienį anykštėnas Kupiškin atvežė parduoti kviečius iš savo žmonos Gitos Opulskienės ūkio, iš kelių elevatorių pasirinko UAB „Agrojavai“.
Sulaukė savo eilės ir labai nustebo, sužinojęs, kad laboratorijoje jo grūdai priskirti trečiai klasei.

Mažas mailiukas didelei žuviai

Vis daugiau atsiranda žvejų, kurie nori, kad žūklė gyva žuvele būtų uždrausta. Argumentai tokie: kai kuriose (beje, tikrai ne visose) išsivysčiusiose Vakarų šalyse gaudymas gyvu masalu yra draudžiamas, kadangi taip palyginti lengva suvilioti plėšrūnes, be to, užkabinta ant kabliuko žuvelė jaučia skausmą, ji kankinasi.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.