„Ūkininko patarėjas“ Nr. 103, 2014 m. rugsėjo 6 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Rusai ar ES privers užarti daržoves?

Lietuvoje užaugintos bulvės ir lauko daržovės paklausios NVS šalyse – kasmet jose realizuojama apie 27 tūkst. t daržovių ir 26 tūkst. t bulvių. Nors tie kiekiai ir nedideli, tačiau Rusijos draudimas importuoti ES šalyse užaugintus vaisius, daržoves ir bulves šiame žemės ūkio sektoriuje sukėlė sumaištį. Vargu ar EK numatoma parama ją sumažins? Gal net atvirkščiai.

Likimo nuskriaustuosius valstybė skriaudžia dar labiau

Algimanta Pabedinskienė – prieš globojamus vaikus

Lietuvoje – per 10 tūkst. vaikų, kurių tėvai neaugina – kuriuos kas nors globoja ir už tai gauna rūpybos išmoką. Ji nevienoda.
Šeimose globojamiems vaikams valstybė per mėnesį skiria po 520 litų. Ši suma padvigubėja – siekia 1040 Lt, kai vaikas auga šeimyniniuose globos namuose. O valstybiniams globos namams už juose gyvenančius vaikus kas mėnesį atseikėjama po 2500 litų.
Kai kurie žmonės, į savo šeimą priėmę giminaičio ar svetimą vaiką, atsisako jo ne iš blogos valios, o todėl, kad nebeišgali jo išlaikyti. Mat nuolat kylant kainoms, rūpybos išmokos – 520 Lt – jau nebeužtenka, kad būtų garantuoti nepilnamečio globotinio, juolab paauglio maitinimo, ugdymo, kiti poreikiai. Savų pinigų tam pridėti nėra iš kur, kai maža alga, pensija arba atsėlina bedarbystė.
Per 4 tūkst. globojamų vaikų auga šeimose. Taigi didžiuma globotinių nepilnamečių glaudžiasi šeimyniniuose arba valstybiniuose globos namuose.

Geopolitika nutildys bendrąją žemės ūkio politiką?

Rugsėjo 12 d. Lietuvoje lankysis ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dačianas Čiološas. Ypač nekantriai šio vizito laukia mūsų pieno gamintojai, norintys tiesiai į akis aukštam Briuselio pareigūnui paaiškinti, kad būdai, kuriais Europos Komisija (EK) ir kitos ES struktūros bando sušvelninti Rusijos embargo Vakarų šalių maisto produktų importui pasekmes, iki šiol nė kiek nepalengvino gyvenimo labiausiai nuo embargo nukentėjusiam Baltijos šalių pieno gamybos sektoriui. Melžiamų karvių augintojai nori, kad Briuselis ne tik ieškotų naujų „trečiųjų“ rinkų ES perdirbėjams, bet ir atsigręžtų į Lietuvos pieno ūkius, kurių produkciją sūrių, sviesto, sportininkų maisto papildų, energinių gėrimų, šunų ėdalo, kosmetikos pramonininkai, pasinaudoję embargu, ėmė supirkinėti pigiausiai Europos Sąjungoje.
„Ūkininko patarėjas“ šį šeštadienį klausia politikų, žemdirbių ir pramonininkų, ar mūsų pieno gamintojai ir perdirbėjai sugebės įtikinti Briuselio biurokratą, kad reikia keisti bendrąją ES žemės ūkio politiką, kuri dabar nepadeda išgyventi geopolitikos gniuždomai Lietuvos pienininkystei.

Moterų ūkis: Kur dėsi – ten tiks

Tai apie svogūnus. Tik ne visos šeimininkės dar žino, kad šia aštria daržove galima ne tik skaninti dažną patiekalą, bet ir pagaminti visus pietus: užkandį, sriubą, antrąjį patiekalą. Ne, apie desertą iš svogūnų dar neteko girdėti…
Šiandien, artėjant ilgam ir niūriam šaltajam metų laikui, visi svogūnai jau po stogu. Jie džiovinami, perrenkami. Į vieną krūvelę dedami tie, kurie sotins ir stiprins mūsų organizmą iki pat vėlyvojo pavasario, kiton kraunami menkesni ar pažeisti, kuriems bus sunku nepakitusiems ištverti išbandymą laiku. Gal iš pastarųjų imkime ir pabandykime ką nors pasigaminti?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.