„Ūkininko patarėjas“ Nr. 104, 2014 m. rugsėjo 9 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Pieno ūkis – ne hobis, o pragyvenimo šaltinis

„Dabartinė situacija pienininkystės ūkius varo į bankrotą. Nematome jokių prošvaisčių, vėl pasiekia žinios, kad smulkiesiems gamintojams perdirbėjai žada mažinti pieno supirkimo kainas dar 10-15 proc. Jau ir taip grašius tegauname, o jei dar sumažins, bus visiška prapultis. Kur žaliavo pievos, greitai bus dykra, savo karves vešime į mėsos kombinatą. O juk žaliavinio pieno Lietuvoje trūksta, perdirbėjai pienvežius siunčia į Estiją. Ten už pieno kilogramą estams moka normalią kainą – 1,30 Lt. Savo krašto žemdirbius mulkina ir skriaudžia. Ir dar teigia, kad nedidelis pieno ūkis mums yra hobis. Nieko panašaus – mūsų pragyvenimo šaltinis“, – „Ūkininko patarėjui“ bėdojo Radviliškio r. ūkininkai.

Skaitytojams pageidaujant:

Mėsinės galvijininkystės ABC (I)

Lietuvoje šiuo metu yra keli šimtai kryptingai dirbančių mėsinės galvijininkystės ūkių. Tačiau taip pat yra ir nemažai žmonių, galvojančių apie šį valstybės skatinamą verslą ar norinčių užsiauginti keletą gyvulių savoms reikmėms, tačiau stokojančių žinių. Todėl „Ūkininko patarėjas“ imasi iniciatyvos pateikti naujokams mėsinių galvijų auginimo pradžiamokslį ir atsakyti į klausimus: kodėl mėsinių galvijų mėsa vertingesnė už pieninių, apie ką reikėtų pagalvoti prieš gyvulius įsigyjant, koks jų laikymas, veisimas, veislės, kokie šiuo atveju yra aplinkosaugos reikalavimai, ES ir valstybės paramos teikimo sąlygos ir, be abejo, kada įdėtos investicijos atsipirks.

Trys rekordai ir nelaimė

Šilutėje vyko šeštasis respublikinis žuvienės virimo čempionatas. Šiųmetis išskirtinis – pasiekti bent trys rekordai, dalyvavo daugiausia komandų (47), daugiausia virėjų (586), išvirta daugiausia žuvienės – beveik 3 tonos.

 

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.