„Ūkininko patarėjas“ Nr. 107, 2014 m. rugsėjo 16 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

 Iš ubagų kišenių savivaldybės krapšto milijonus, nepalikdamos ir centų

Iš kurios Kupiškio senamiesčio gatvelės bepažvelgtum, visur matyti aukšta bažnyčia ir kuklios gryčios, kur gyvena paramos laukiantieji.

Socialinės paramos nepasiturintiesiems lėšas šiemet atidavus tvarkyti savivaldybėms, visur kruopščiai griebta taupyti. Didesnės savivaldybės sugeba savo rankose suturėti ne šimtus tūkstančių litų, o milijoną ir daugiau. Maža Kupiškio rajono savivaldybė irgi neatsilieka. Vietos valdžia planavo per metus taupyklėje sukaupti apie milijoną litų ir štai rugsėjui prasidėjus jau aišku, kad planas bus gerokai viršytas.

Per devynis šių metų mėnesius socialinių pašalpų išmokėta 2 mln. 805 tūkst. 636 Lt ir 46 centai. Pašalpas gavo 1 348 asmenys, arba 518 šeimų. 2012 m. (šiemet šios reikmės finansuojamos pagal 2012 m. lygį) paramos išmokėta 3 mln. 889 tūkst. 980 Lt ir 47 centai, remiami buvo 2 185 asmenys, arba 969 šeimos. Sutaupyta 1 mln. 84 tūkst. 344 Lt ir 1 centas. Iki metų pabaigos, galima spėti, ši suma dar padidės. Ir dar nubyrės remiamųjų nuo dabar pašalpas gaunančių 1 348 kupiškėnų, arba 518 šeimų. Taigi per dvejus metus paramą gaunančių šeimų sumažėjo puspenkto šimto. Kur jos pradingo, praturtėjo ar išvažiavo, emigravo?..

Brazilai pabrangino Rusijai tiekiamą mėsą

Nuo rugsėjo pradžios Rusijos parduotuvėse mėsos kainos pasiekė istorinį rekordą. Agrarinės ekonomikos analitikai skelbia, jog, palyginti su 2013 m., didmeninė mėsos kaina padidėjo 55 proc. Nacionalinės mėsos gamintojų asociacijos prezidentas Sergejus Jušinas patvirtino, jog kilogramas kiaulienos (perkant urmu) kainuoja 190 rublių. Dėl šios priežasties Rusija galės įsivežti tik pusę kiaulienos kiekio, palyginti su importuota 2013 m.

 

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.