„Ūkininko patarėjas“ Nr. 111, 2014 m. rugsėjo 25 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Konferencijos svečias iš Šveicarijos dr. Reto Ingold „Ekoagros“ vadovui Antanui Makarevičiui dėkojo už Lietuvoje puoselėjamą ir populiarinamą ekologinę žemdirbystę.

Žemdirbystės rytojus – su žvilgsniu į žvaigždes ir ląstelės struktūrą

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

– Šiandienos agroverslo aktualija – dėmesys vartotojui, rūpestis sektoriaus ateitimi, – kalba viešosios įstaigos „Ekoagros“ vadovas Antanas Makarevičius. – Pastarųjų metų įvykiai Europoje ir pasaulyje Lietuvos žemdirbiams priminė istoriškai tradicinio ekologinio ūkininkavimo svarbą – visas grėsmes žmogaus ir žemės gyvybei neša intensyvus, net į pakeistą molekulės struktūrą orientuotas verslas.
– Vakarų Europos šalyse demonstruojamas dokumentinis filmas „Medaus nužudymas“ – apie žydinčius augalus apdulkindavusių vabzdžių mirtį, – sako „Ekoagros“ svečias iš Šveicarijos – biodinaminių ūkių akreditavimo įstaigos „Demeter“ tarybos koordinatorius dr. Reto Ingold. – Pasaulyje nykstančios bitės, pesticidais ir įvairiais chemikalais užterštas dirvožemis ragina žmogų atsikvošėti jau šiandien, nes rytojus gali neišaušti.

 

Pasiklydę tarp vadovų rotacijų ir atestacijų

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Gerai ar blogai, kai biudžetinei įstaigai ar įmonei ilgus metus vadovauja tas pats žmogus? Kažkada tokiems ilgamečiams vadovams už tai ordinus ir medalius kabindavo, jų patirtį vertindavo. Dabar kiti laikai ir į tokius „amžinus vadovus“ neretai žiūrima gana kreivai. Ar tik ne per giliai jis įleidęs šaknis savo aplinkoje, ar tie seni nusistovėję ryšiai nekvepia korupcija, viešųjų ir asmeninių interesų derinimo pažeidimais? Ar tas užsisėdėjęs vadovas jau netapo savotišku pažangos ir naujovių diegimo stabdžiu?

Geriausieji ūkiai – ne lenktynių žirgai

Virginija JUŠKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

 „Metų ūkio“ konkurso Kupiškio rajono vertinimo komisija apžiūrėjo pretendentų ūkius. Lankėsi visose šešiose seniūnijose, įvertino dešimtį ūkių. Tai jau reikšmingas laimėjimas, palyginti su praėjusiais metais, kai konkursas rajone neįvyko. Tada nebuvo norinčiųjų jame dalyvauti. Taigi iš kur tie aktyvūs ūkininkai atsirado šiemet?..

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.