„Ūkininko patarėjas“ Nr. 112, 2014 m. rugsėjo 27 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Gyventojai prikaupia dešimtis tonų pasenusių vaistų

Namų vaistinėlėse susikaupusius pasenusius vaistus reikia nešti atgal į vaistines.

Namų vaistinėlėse susikaupusius pasenusius vaistus reikia nešti atgal į vaistines.

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ko jau ko, o vaistų trūkumo šiandien tikrai niekas nejaučia. Vaistinių lentynos lūžta nuo pasiūlos, o mes sunkiai galime atsispirti nuo amžinai vykstančių akcijų, nuolaidų, laimės valandų ir vis perkame. Nesvarbu, kad tų vaistų ar vitaminų, maisto papildų mums tuo metu visai nereikia – gal vėliau reikės, bet tada bus brangesni. Taip namuose prisikaupia tablečių, tinktūrų, tepalų tepaliukų, lašų, miltelių, įvairių tirpalų, kurie po metų kitų pasensta ir juos reikia išmesti. O kur? Kokiai atliekų rūšiai priskirti senus vaistus, panaudotus vienkartinius švirkštus, senus gyvsidabrinius termometrus, kurių dar ne vienas turime savo vaistinėlėse? Galų gale, kur neišpirktus pasenusius vaistus išmeta pačios vaistinės ar farmacijos sandėliai? Ar tabletės neatsiduria, pavyzdžiui, nepavojingų atliekų sąvartynuose, kur ištirpusios cheminės medžiagos susimaišo su kitomis atliekomis, išgaruoja į orą ir ne tik teršia aplinką, bet ir nuodija mus pačius?

Kaip kiaulė gali pavirsti kiaule-taupykle

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Afrikinis kiaulių maras iš esmės gali pakeisti Lietuvos kaimą. Kiek čia beliko, kad kol kas trečdalį šalies teritorijos užimanti rizikos zona išsiplės iki vakarinės mūsų valstybės sienos. Fiksuojami vis nauji baisiosios ligos židiniai, o užkrato zonoje kiaules auginantys ūkininkai priversti jas ne tik išpjauti, bet ir raginami pamiršti šį verslą. Valstybė žada tiems, kurie vietoj kiaulininkystės sukurs alternatyvų verslą, padėti finansiškai – nuspręsta, kad parama krypčiai pakeisti bus skirta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę ,,Parama verslo kūrimui ir plėtrai“. Tikėtis paramos gali labai mažos įmonės, kurios ketins užsiimti ne žemės ūkio srities veikla ir nedidelės apimties gamyba. Taip pat žadama remti (jau ne pirmą kartą) tradicinių amatų plėtrą. Finansuojama bus iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Didžiausia paramos suma kaimo gyventojo vystomam verslo projektui gali siekti iki 207 168 Lt, labai mažai įmonei – iki 690 560 Lt. Paramos gali tikėtis privačios labai mažos įmonės ir pavieniai kaimo gyventojai, kurie bent metus iki paramos paraiškos pateikimo savo gyvenamąją vietą deklaruoja kaimo vietovėje.

- Šiandien mūsų tautoms svarbu puoselėti bitininkystę kaip etnografinį, sveikatą stiprinantį, pajamų teikiantį verslą, - sako Latvijos bitininkų sąjungos atstovas Maris Romanovas.

– Šiandien mūsų tautoms svarbu puoselėti bitininkystę kaip etnografinį, sveikatą stiprinantį, pajamų teikiantį verslą, – sako Latvijos bitininkų sąjungos atstovas Maris Romanovas.

Latvių bitininkų rūpesčiai ir pamokos

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

– Mes mokomės iš Lietuvos bičiulių verslo paslapčių, o jie – iš mūsų – rinkodaros gudrybių, – sako latvių bitininkas Maris Romanovas, su savo šalies delegacija dalyvavęs 38-ojoje Lietuvos bitininkų šventėje Priekulėje. Nuo seno Akmenės, Skuodo, Mažeikių, Biržų, Rokiškio rajonų gyventojai Rygą lankydavo dažniau nei Vilnių. Tarpukariu net iš atokesnių Lietuvos vietovių darbininkai plūsdavo uždarbiauti pas latvių ūkininkus, nes tie geriau atsilygindavo. Sovietmečiu žemės ūkio gamyba lietuviai lenkė latvius, po 1990-ųjų agrarinio sektoriaus pokyčiai skirtumus beveik išlygino. Kaimynai iš pradžių lenktyniavo neprižiūrimų žydinčių pievų plotais, vėliau atrado bičių produktų rinkas Skandinavijos, Vakarų Europos šalyse, iš ten parsivežė naujų technologijų, derino jas su baltų tradicijomis, etnografiniu verslu.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.