„Ūkininko patarėjas“ Nr. 113, 2014 m. rugsėjo 30 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Rapsai: išliks ar išnyks?

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Europos Komisijai (EK) dvejiem metams uždraudus rapsų sėklas apdoroti nikotinoidų grupės veikliųjų medžiagų turinčiais beicais, rapsų augintojai sutriko, juk minėti beicai buvo efektyviausia ir bene vienintelė priemonė nuo spragių. Alternatyvos uždraustiesiems nebuvo, tad vasarinius rapsus sėjo apdorotus tik fungicidiniais beicais, o pasėlius nuo kenkėjų insekticidais papildomai teko purkšti 1–2 kartus. Derliaus savikaina padidėjo, o pasaulio rinkoje rapsų kainoms mažėjant šiemet žemdirbiai pelnu nesidžiaugs.

Ventos upėje įklimpo keturi milijonai litų

Išmontuojama žemsiurbė. Pašnekovai sukluso: „Kur dabar ją išgabens?“

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiaulių rajono Kuršėnų miesto Aušros gatvės gyventojai, įsikūrę netoli Ventos, yra geriausi liudininkai, kaip ketvirtus metus yra valoma upė ir tvarkomos jos pakrantės. Susirūpinę dėl atmestinai atliekamų darbų Aušros gatvės atstovai kreipėsi į rajono valdžią, Seimo narę Rimą Baškienę, Vyriausybės atstovą Šiaulių apskrityje Joną Novogreckį bei Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktorių Kornelijų Škielą, „ŪP“ redakciją. Gyventojai nesupranta, kodėl taip neatsakingai valoma ir tvarkoma Venta – juk projektui įgyvendinti skirti daugiau negu keturi milijonai litų.

Reikia pinigų? Pinigų yra!

Irena ŠIAULIENĖ
Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnė

Artėjant naujiems biudžetiniams metams, kaip visada, daugiausia diskusijų kyla ir bus dėl lėšų, skiriamų socialinei apsaugai.
Niekam ne paslaptis, kad Lietuvos senatvės pensija yra mažiausia Baltijos valstybėse. Tai kelia pasipiktinimą ir klausimą – valstybė beširdė ar nepajėgi?
Ieškant atsakymo, dažnai nepasivarginama dėl gilesnių įžvalgų, o tiesiog pasinaudojama nutąsyta kliše ir visada bei už viską mūsų krašte kaltę suverčiant kairiesiems, kaip įpareigoja klišė, nurodant A. Brazauską ir jo vadovautus buvusius komunistus, kad neva dėl jų senų kadrų, likusių savo postuose ir perdavusių savo pasenusią sovietinę mąstyseną, darbo įgūdžius ir supratimą jauniems tarnautojams, mus yra ištikęs sąstingis, dėl ko valstybė yra tokioje situacijoje.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.