„Ūkininko patarėjas“ Nr. 114, 2014 m. spalio 2 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Naujas apynasris ekologiniams ūkiams?

Savaitės komentaras

Komentarą parengė „Ūkininko patarėjo“ korespondentė Vanda BARONYTĖ

ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Agroaplinkosaugos ir ekologinio ūkininkavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Airos Šakūrienės pateiktais duomenimis, 2013 m. sertifikuota 2570 ekologinių ūkių, užimančių 166 tūkst. 329 ha. Didžioji ekologinių ūkių dalis užsiima tiek ekologiškos, tiek įprastos produkcijos gamyba, nes prievolės ūkininkauti tik ekologiškai nėra. Be to, Lietuvos ekologinio ūkininkavimo taisyklės, palyginti su kitų ES šalių, gana griežtos ir įpareigoja tos pačios rūšies produkcijos ekologiškai ir neekologiškai neauginti, kad per klaidą ji nesusimaišytų.
Tačiau Europos Komisija (EK) rengia naują reglamentą, kad valdoje vyrautų tik ekologinė gamyba. Ūkininkaujantiesiems tai kelia nerimą, nes per metus tai įgyvendinti bus sudėtinga ir pareikalaus nemažai investicijų.
Kaip vyksta diskusijos dėl naujojo EK reglamento ir kokia šiuo klausimu Lietuvos pozicija, komentuoja ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktoriaus pavaduotojas Saulius JASIUS.

Tautos nusikaltėlius į eilę Jaroslavas Banevičius surikiavo remdamasis dokumentais.

Ūkininkas investavo į… istoriją

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Tik apsilankęs raseiniškio ūkininko Jaroslavo Banevičiaus sodyboje kuriamame memoriale, skirtame kovotojams už Lietuvos laisvę, supranti, kad tavo istorijos žinios apie kai kuriuos mūsų tautos gyvavimo momentus yra beveik niekinės, o pa­triotiz­mo jausmo supratimas labai paviršutiniškas.

 

 

Siauruku kasmet keliauja apie 50 tūkstančių turistų.

Istorinė geležinkelio stotis sugrįžo iš nebūties

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Ką gražaus sunaikino sovietmetis ir laikas, kartais tarsi per stebuklą gali atgimti. Taip nutiko su senąja medine Panevėžio siaurojo geležinkelio stotimi. 1905 metais pastatyta, o aštuntajame dešimtmetyje be gailesčio nugriauta, ji vėl iškilo savo 115-ojo gimtadienio išvakarėse.
Pasaulio turizmo objektu tapusiam Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui, dažnai vadinamam tiesiog siauruku, pupuliarumo tarp turistų tai tikrai pridės.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.