„Ūkininko patarėjas“ Nr. 116, 2014 m. spalio 7 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Vietos valdžia – milijonierė su… ubago terba

Tvarkomos miestų ir miestelių aikštės, parkai sukuria gyventi patrauklesnę aplinką. Tačiau pastaraisiais metais savivaldybės vis dažniau lieka skolingos darbus įvykdžiusioms įmonėms.

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Tokioje apverktinoje situacijoje kaip dabar vietos valdžia dar nebuvo atsidūrusi. Savivaldybių įsiskolinimai kreditoriams perkopė 2 milijardų litų ribą, kas antrai savivaldybei apribotos skolinimosi galimybės! Vyriausybės vadovas bara – reikia laikytis fiskalinės drausmės ir, atsisakius išlaidavimo, artimiausiu metu skolas grąžinti. O štai Savivaldos asociacija pirštu beda į problemų kamuolį ir tvirtina pasigendanti finansinio bei ekonominio savarankiškumo. Verslininkai antrina: kai vietos biudžetas skylėtas, nesaugu ir vietos verslui.
Lietuva mažais žingsneliais artėja regionų laisvėjimo link – po penkių mėnesių vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose pirmą kartą bus tiesiogiai renkami merai. Regioninės politikos lyderiai, verslininkai ragina Seimą ir Vyriausybę ryžtis logiškam tolesniam žingsniui – nurėžti savivaldybių finansinį kvėpavimą veržiančias virves.

Slėnio „Nemunas“ sprendimas „Sprendimų rate 2014“ – augintis jaunąją „moksliukų“ kartą

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto, UAB „Paslaugos žemdirbiams“ ir Šerkšnų šeimos bitininkystės ūkio partnerystės rezultatas, masinęs gardumu – medus su įvairių rūšių liofelizuotomis uogomis.

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Jau susiklosčiusi tradicija, kad A. Stulginskio universiteto erdvėje vykstančių parodų metu ypač originaliai prisistato slėnis „Nemunas“, pateikdamas įvairias mokslo ir verslo bendradarbiavimo idėjas ir iš šių idėjų gimusius produktus. Po asociacijos ekspozicijas, įrengtas A. Stulginskio universiteto IV rūmuose, iki šiol su nuostaba žvalgydavosi ne tik iš svetur atvykę lankytojai, bet ir ASU studentai bei kaimyninės Ugnės Karvelis gimnazijos moksleiviai. Tad parodos „Sprendimų ratas 2014“ metu slėnis „Nemunas“ neatsitiktinai įgyvendino naują idėją, savo prisistatymą skeldamas į dvi dalis – į verslumo ugdymą orientuota ekspozicija liko po stogu, o skirta šeimoms, vaikams ir jaunimui persikėlė į bendrą parodos šurmulį lauke. Čia „nemuniečiai“ organizavo žaidimus, atrakcionus ir lenktynes vaikiškais traktoriukais, paženklintais „suaugusių“ traktorių firmų vardais. Veikė ir vaikams skirta kavinukė, kurioje buvo galima paskanauti sveikų, inovatyvių, su slėnio „Nemunas“ indėliu pagamintų produktų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.