„Ūkininko patarėjas“ Nr. 117, 2014 m. spalio 9 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Atlyginimų žirklės pirmiausia karpo mažiausiai uždirbančius

Algimanto SNARSKIO piešinys

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nuo spalio 1 d. trisdešimt penkiais litais padidėjo minimali mėnesinė alga. Dabar ji sieks vieną tūkstantį trisdešimt penkis litus arba tris šimtus eurų. Dauguma darbuotojų tokį „pakėlimą“ vadina pasityčiojimu. Toks minimalaus atlyginimo pakėlimas nė kiek nesumažino ir vadinamųjų žirklių tarp mažiausiai ir daugiausiai uždirbančiųjų Lietuvoje. Keisčiausia, kad daugiausiai uždirbantieji yra ne privataus sektoriaus atstovai, o valstybės tarnautojai, kuriuos išlaikome mes visi. Galbūt todėl ne visos biudžetinės organizacijos viešai, internetiniuose tinklalapiuose, skelbia duomenis apie savo darbo užmokestį arba skelbia ne ten, kur privalo, o tiesiog kur sunkiau pamatyti.

„Malonumas“, – taip apie sraigių auginimą kalba Sonata Rimkienė.

Muzikos mokytoja augina tūkstančius sraigių

Bernarda KAČINSKAITĖ

Junkiluose (Užvenčio seniūnija, Kelmės r.) su šeima gyvenanti Sonata Rimkienė dirba muzikos mokytoja, tačiau nuo šio pavasario ėmėsi ūkininkavimo. Tiesa, ne visai įprasto: moteris neaugina nei gyvulių, nei javų ar bulvių, o jos ūkis – tūkstančiai afrikinių sraigių.

Imtis ūkinės veiklos Sonata Rimkienė nusprendė pernai. Su vyru svarstė, jog į tradicinį ūkininkavimą jau „nebeįkibtų“ – finansiškai būtų labai sunku įsigyti reikiamos technikos ar gyvulių. Ir į jaunųjų ūkininkų rėmimo traukinį jau nebespėjo.

Nuotrauką pateikė Lietuvos garbės žvejys Romualdas ŽILINSKAS.

Lydekas – gyva žuvele (I)

Romualdas ŽILINSKAS 

Plėšrūnių gaudytojai visada su nekantrumu laukia rudens – ko jau ko, tačiau lydekų bus galima į valias prižvejoti. Be abejonės, kad galima, tačiau reikia jas mokėti suvilioti. Didelis čia menas, sakysite, užmoviau ant trišakio kabliuko karosiuką, užmečiau ir aštriadantė anksčiau arba vėliau jį praris. Na, aš suabejočiau, kad toks veiksmas tikrai įvyks, nes jau vien žodžiai „trišakis“ ir „karosiukas“ nelabai susiję su sėkminga lydekų žūkle įpusėjus rudeniui.

 

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.