„Ūkininko patarėjas“ Nr. 118, 2014 m. spalio 11 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

„Saugiklių“ įstatymas – kelias į planinę ekonomiką

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Jau beveik pusmetį galiojantis daug diskusijų sukėlęs ir prieštaringų nuomonių sulaukęs Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas praktiškai negalioja – kai kurios jo nuostatos ne tik yra apipintos pertekliniais saugikliais, bet ir tokios neaiškios, kad tiksliai laikantis naujojo įstatymo raidės notarai kai kurių žemės pardavimo sutarčių negalėtų net įforminti. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau yra parengusi kelių šio įstatymo straipsnių pataisas, kai kurios institucijos ir žemdirbių organizacijos jau yra pareiškusios savo nuomonę ir pastabas dėl jų. Akivaizdu, kad įstatymui gali nepakakti „kosmetinių“ pataisų, jį gali tekti keisti iš esmės arba iš viso naikinti.

Algimanto SNARSKIO piešinys

Gitarų meistras, bardas Kastytis Petryla gyvena Lyduvėnuose, šalia aukščiausio ir ilgiausio Lietuvoje tilto. Jo mėgstamiausia pasigamintoji gitara – su šypsenėlės formos kiaurymėmis.

Dainuoja tik išvargęs medis

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

„Kastytis Petryla – Lietuvos žemės perlas, grynuolis. Gaila, kad apie tokį puikų gitarų meistrą, gyvenantį atokiai nuo didžiųjų miestų, per mažai žino mūsų šalies žmonės, ypač muzikantai“, – apgailestauja žinomas bardas Virgis Stakėnas.
Kad K. Petrylos darbo gitaros yra puikios, pripažino ir pasaulinio garso muzikantai, į kurių rankas jos pakliuvo atsitiktinai. Vienas jų – legendinės Rusijos grupės „Mašina vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius.

Baimės akys buvo didesnės nei realus pavojus

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Praėjo lygiai dešimtmetis, kai Žemės ūkio rūmai išleido neprilygstančio alternatyvių augalų populiarintojo, šviesios atminties agronomo konsultanto Jono Aleksyno leidinį „Alternatyvūs augalai“. Pluoštinių augalų skyrių jis pradėjo nuo perspektyviausių – pluoštinių kanapių. „Šiuo metu kanapių auginimas Lietuvoje dėl jose esančių psichotropinių medžiagų yra uždraustas įstatymais, tačiau visoje Europoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse jos auginamos, tačiau tik tokios kanapių veislės, kurios neviršija leistinų minėtų medžiagų kiekių. Manome, kad tokias kanapių veisles greitu laiku bus leista auginti ir Lietuvoje“, – rašė J. Aleksynas. Jo žodžiams išsipildyti prireikė 10 metų.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.