Ar reikalingas priverstinis gydymas?
Dalia URBONIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Rugsėjo pabaigoje parlamentaras Linas Balsys Seime įregistravo Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektą dėl priverstinio tuberkuliozės gydymo. Taip tikimasi apsaugoti aplinkinius nuo užsikrėtimo šia pavojinga liga.
Pagal vaistams atsparios plaučių tuberkuliozės forma sergančiųjų atvejų skaičių Europos Sąjungoje Lietuva užima pirmą vietą. Beveik trečdalis pacientų nutraukia gydymą. Ir tai ne vienintelė liga, dėl kurios privalomo gydymo diskutuojama. Yra siūlymų priverstinai gydyti ir sergančiuosius psichinėmis ligomis bei priklausomybėmis sergančius žmones, argumentuojant, kad jie irgi kelia pavojų aplinkiniams.
Tad „Ūkininko patarėjas“ ir klausia: „Ar pritariate priverstiniam kai kurių ligų gydymui“?
Medaus – šaukštelį, pikio – lašelį
Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas
– Bičių produktai – neišsemiamas sveikatos lobynas, kiekvieno bitininko pareiga juos deramai pristatyti vartotojui, – sako Metų bitininkas, Žemės ūkio rūmų konsultantas ir gausiausios Lietuvoje Kauno bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Jankauskas. – Svarbu žmogų įspėti laikytis saiko, medų valgyti šaukšteliu, o spiritinį bičių pikį seikėti lašeliu. Kiekvienas ne tik girdėjęs apie Hipokrato priesaiką, todėl privalu pasitikėti bičiuliu, šiandien jau įgijusiu šeimos bitininko statusą.
Grūdai šiandien, pinigai – po metų
Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė
Ūkininkams, užsiimantiems augalininkyste, lyg ir nėra jokių problemų parduodant užaugintą produkciją – veikia ne viena dešimtis javų supirkimo bendrovių. Bet taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, nes išaiškėjo, kad kai kurios jų ne tik vėluoja atsiskaityti su žemdirbiais už supirktus javus, bet net ir slapstosi nuo savo klientų. Dar kitos, susibėrusios grūdus į savo savivarčius, apskritai dingsta iš Lietuvos.