„Ūkininko patarėjas“ Nr. 124, 2014 m. spalio 25 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Agrarinės žiniasklaidos lyderis išrinkdavo iškiliausius

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Pirmasis 1989 m. gruodžio 25-ąją atgimusio „Ūkininko patarėjo“ leidybos dešimtmetis sutapo su šiuolaikinio pasaulio antrojo tūkstantmečio pabaiga. Tada visiems rūpėjo įvertinti praeities paveldą ir atspėti, kas žmoniją, Lietuvą, lietuvių tautą, šalies žemdirbius ištiks trečiąjį tūkstantmetį.
Kiti lietuviški leidiniai sudarinėdavo milijonierių, biurokratų, verslo įmonių dešimtukus ir dvidešimtukus. O ereliai musių negaudo – „Ūkininko patarėjas“ kviesdavo visuomenę rinkti iškiliausias Lietuvos tūkstantmečio asmenybes, svarbiausius mūsų tautos istorinius įvykius, labiausiai lietuviškam žemės ūkiui nusipelniusius Pirmosios ir Antrosios Lietuvos Respublikos mokslininkus, žemdirbius, žurnalistus, didingiau­sius mūsų istorijos paminklus bei kultūros paveldo objektus. Įvairūs autoriai, net neprašę leidimo, pažeidinėdami intelektinę nuosavybę ginančius įstatymus, naudodavosi  ,,ŪP“ apklausų duomenimis.

Kad sodai šiltai miegotų

Donatas KLIMAVIČIUS
Kauno kolegijos Želdinių ir agrotechnologijų katedros vedėjas

Nors Lietuvoje šaltos žiemos – gana retas reiškinys, tačiau nuolat besikeičianti aplinka gali turėti neigiamos įtakos sodo augalams. Dažni temperatūrų svyravimai, kiti aplinkos veiksniai trikdo saugų augalų žiemojimą, todėl būtina tinkamai paruošti savo augintinius žiemai.

Ar apnuogintas asmens privatumas?

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnis skelbia: „Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami. Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į asmeninį ir šeiminį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.“  
Visuomenės informavimo įstatymas draudžia be asmens sutikimo filmuoti ar fotografuoti pilietį jam priklausančioje valdoje, taip pat uždaruose renginiuose, naudoti jo atvaizdus reklamai, visuomenės informavimo priemonėse. Tačiau dažni piktnaudžiavimo mobiliaisiais telefonais su integruotomis foto/vaizdo kameromis atvejai, kai žmogus pamato savo atvaizdą kompiuteryje nepageidaujamoje pozoje ar aplinkoje.
Abejonių kelia ir vadinamieji vaizdo registratoriai, kurie įrengti parduotuvėse, sankryžose, prie  valstybinių įstaigų ir netgi įspėjamieji užrašai viešajame transporte – „Jus stebi vaizdo kameros“. Plinta mada ir privačiuose automobiliuose įsitaisyti vaizdo registratorius ir jais nufilmuotus eismo pažeidėjus viešintis interneto svetainėse ar perduoti policijai.
„Ar šiuo metu, kai tiek daug vaizdo registratorių, mobiliųjų telefonų su integruotomis foto/vaizdo kameromis, įmanoma apsaugoti asmens privatumą?“ – toks šio šeštadienio „ŪP“ klausimas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.