„Ūkininko patarėjas“ Nr. 126, 2014 m. spalio 30 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Aukštaičiai norėtų skersti karves, tačiau ES parama neleidžia

Daiva SKIRKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pieno supirkimo kainoms nukritus iki 60 centų, arba 0,17 euro, pienininkyste užsiimantys Aukštaitijos ūkininkai psichologiškai jau ruošiasi savo ūkių bankrotui.
„Tai jau yra nebe verslas. Jei valstybė neįsikiš, mes ilgai nebedirbsime, nes pasiekta riba, kurią peržengus ateina galas. Ką mums daryti su savo pieno ūkiais? Gal jau dabar pradėti bankrotus, nelaukiant, kol juos mums iškels kiti?“ – klausė Kupiškio rajono ūkininkė Adelė Adomonienė žemės ūkio viceministro Albino Ežerskio, atvykusio į susitikimą su šio ir Rokiškio, Biržų Anykščių rajonų žemdirbiais.

AndriukaitisEurokomisaras Vytenis Andriukaitis: „Turime susirūpinti europiečių sveikata“

Buvęs Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis į Europos Parlamento (EP) komitetų posėdžius, kurių dalyviai svarstė jo kandidatūrą į ES sveikatos ir maisto saugos komisaro postą, ėjo įsisegęs į švarko atlapą socialdemokratišką ženklelį – stilizuotą raudoną rožę iš emalio. Tačiau  poryt, lapkričio 1-ąją,  naujojoje  2014-2019 metų kadencijos  Europos Komisijoje (EK)  oficialiai pradėsiantis dirbti   Lietuvos politikos veteranas, 1990 m.  kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras V. Andriukaitis  dabar tvirtina: tapęs, jei galima juokais pavadinti, vyriausiuoju ES gydytoju ir veterinarijos inspektoriumi, nebus susisaistęs nei su savo partija, nei su 16-ąja Lietuvos Vyriausybe ir jokiomis lobistinėms grupuotėmis, negalės propaguoti Socialistų Internacionalo ar kitokių ideologinių, politinių doktrinų, bet gins bendruosius europinius interesus ir stengsis, kad visi europiečiai valgytų saugų maistą ir gautų kvalifikuotą medicininę pagalbą nebūgštaudami, esą tai per brangu.
Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas ES Komisijos narys Vytenis Povilas ANDRIUKAITIS atsako į „Ūkininko patarėjo“ korespondento Arnoldo ALEKSANDRAVIČIAUS klausimus apie valstybinę ir privačią ES mediciną, europiečių mitybos kraštutinumus ir teisingas kompensacijas nuo afrikinio kiaulių maro nukentėjusiems Baltijos šalių agroverslininkams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.