„Ūkininko patarėjas“ Nr. 129, 2014 m. lapkričio 8 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Šiaudai ir skiedros – prieš įvežtinio kuro euforiją

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pompastika, su kuria sutiktas suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, į sąmonę kiekvienam turėjo įrėžti „nenuginčijamą tiesą“, kad dabar jau Lietuva įgijo tikrą energetinę nepriklausomybę.
Tad kone šventvagiškai gali nuskambėti argumentai, kuriuos dėsto kitaip mąstanti energetikų bendruomenė: kad vis tiek liksime priklausomi nuo įvežtinio kuro, kad projektas įpareigos ir ateityje pirkti bei naudoti dujas, kad už paslaugas brangiai mokėsime norvegams. Biomasės energetikos entuziastai nerimauja, ar nenublanks jų idėjos prieš SGD terminalo euforiją, tačiau ir toliau vienu balsu tvirtina, kad pjuvenos ar šiaudai yra pažangi alternatyva, kuri ne tik užtikrintų energetinę šalies nepriklausomybę, bet ir sukurtų papildomų darbo vietų, prisidėtų prie valstybės biudžeto turtinimo ir klimato kaitos stabdymo.

Žmogus ir bitė: ties riba

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

– Bites ir medų prisimename susirgę, o saldųjį verslą – ieškodami papildomų pajamų, – teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės katedros profesorius ir bitininkas Almantas Šimkus. – Tačiau šiandien pasaulyje kylančios grėsmės gyvūnijai ir visam maisto sektoriui kelia nerimą.
Pasak mokslininko, nuo paslaptingo viruso Šiaurės Amerikos ir Europos žemynuose ėmusios nykti bitės pirmosios pranešė apie artėjantį pavojų. Ar suprato jų žinią žmogus?
Prisiminkime Alberto Einšteino pranašystę: mirus bitėms, žmogui planetoje liks ketveri metai. Ne veltui naujoji ES administracija beveik pusę milijardo eurų nutarė skirti ne Bendrijos šalių pieno sektoriui gelbėti, o Senojo žemyno gyventojų apsaugai nuo garsiojo Ebolos viruso.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.