„Ūkininko patarėjas“ Nr. 131, 2014 m. lapkričio 13 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Medžiotojo priesaiką skaito Gytis Grenda, ją priima „Santakos“ medžiotojų klubo pirmininkas Romualdas Jakubonis.

„Santakos“ medžiotojų klubo tradicijos – ypatingos

Vytautas RIBIKAUSKAS
Medžioklės žinovas

Lapkričio aštuntosios rytas brėško pamažu, apgaubtas lengvo rūko šydu. Aušo šiam metų laikui neįprastai šilta rudens diena. O į Jonavos rajone įsikūrusio Kauno medžiotojų sąjungos (MS) „Santakos“ klubo ramovę miško keliukais suko ir suko automobilių virtinės. Šalia Gaižiūnų karinio poligono vyks „Santakos“ klube jau daugelį metų organizuojama, tradicine tapusi naujų narių įšventinimo medžioklė. Medžioklės kaltininkai – medžiotojo tėvo pėdomis sekantys Gytis Grenda ir Raimondas Kalinauskas.

Pasitarimas prie skylančios geldos

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Pieno sektoriuje situacija įkaitusi: iš vienos pusės pieno gamintojus spaudžia perdirbėjai, iš kitos pusės – nežinia dėl ateities po pieno kvotų panaikinimo. Perdirbėjai savo ruožtu tvirtina turį savų problemų, supirkimo kainas esą priversti mažinti dėl pasaulio rinkoje susiklosčiusios situacijos.
Žemės ūkio ministerija nusprendė imtis taikdario vaidmens ir pašalinti augančią įtampą – surengti didįjį pasitarimą. Pieno gamintojai sutiko atidėti savo suvažiavimą, pasižiūrėti – o gal išties bus atsižvelgta į jų reikalavimus?

Skubančiuosius į šventę pasitiko linksmai nusiteikę, nors ir šiaudiniai, ūkininkai.

Žemdirbiai šventėje apie problemas nekalbėjo

Bernarda KAČINSKAITĖ

Vaiguvoje surengtoje Kelmės rajono žemdirbių šventėje netrūko linksmybių, padėkų, dovanų. Tik apie problemas žemdirbiai nekalbėjo – buvo laimingi didžiuosius metų darbus pabaigę. Šventėje apdovanoti „Metų ūkio“ ir „Jaunojo ūkininko“ konkursų nugalėtojai, pažangiausi ir aktyviausi rajono ūkininkai.

 

KITI NUMERIAI
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.