„Ūkininko patarėjas“ Nr. 134, 2014 m. lapkričio 20 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Vietoj užsimotų panaikinti žaliųjų rodyklių žadama įrengti išmaniuosius šviesoforus, kurie reguliuos eismą pagal tuo metu toje vietoje esantį transporto srautą. Tačiau gal protingiau būtų buvę pirma sumontuoti tokius šviesoforus, o po to nuplėšti tas rodykles?

Lyg nuogu užpakaliu į dilgėles

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Šie metai eismo dalyviams itin užderėjo įvairiomis naujomis taisyklėmis ir reikalavimais. Drastiškai pakeistas nevienareikšmiškos reakcijos sulaukęs automobilių įregistravimas ir išregistravimas, tyliai pakoreguotos Kelių eismo taisyklės, padidintos kai kurios baudos. Ir visa tai, kaip tikinama, visų eismo dalyvių labui, jų saugumui didinti. Tik ar skubėdami visose srityse pasivyti senąją Europą, nepametame galvos? Gal kartais geriau, kaip senų žmonių išmintis sako, devynis sykius pamatuoti, o tik paskui kirsti? Juo labiau kad dar nespėjus išdžiūti parašų rašalui kai kuriuos teisinius aktus neretai tuoj puolama taisyti ir tobulinti.

Lietuvos pieno gamintojams skirta 49 mln. Lt

Antradienį Europos Komisija priėmė sprendimą skirti daugiau nei 28 mln. eurų paramos paketą Lietuvos, Latvijos ir Estijos pieno gamintojams. Pasak Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento nario Bronio Ropės, šis sprendimas, nors ir gerokai vėluojantis, bus puiki paskata viso regiono ūkininkams.
„Dėl intensyvaus Lietuvos valdžios institucijų darbo, nuolatinio šio klausimo kėlimo Europos Parlamente, siunčiant laiškus ir rašytinius klausimus, mums visiems pavyko įtikinti Komisiją, kad be paramos pieno gamintojų sektorius sunkiai atsilaikytų. Ypač tai svarbu Lietuvai“, – sako EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys B. Ropė.
Rusijos embargo poveikio apimtis iliustruoja ir EK paramos paskirstymas: 6,9 mln. eurų bus skirta Estijos, 7,7 mln. – Latvijos ir net 14,1 mln. eurų – Lietuvos pieno gamintojams.
„Tačiau reikia nepamiršti, jog Lietuvos valdžia turi užtikrinti, kad parama pasiektų būtent pieno gamintojus. Nes jie yra labiausiai nukentėję. Tai puikiai atspindi ir pieno gaminių kainos prekybos centruose. Nepaisant drastiškai nukritusių supirkimo kainų, vartotojai nesulaukė pigesnių prekių. Priešingai, pieno gaminiai parduotuvėse net pabrango. Tai nėra sąžininga nei pieno gamintojų, nei visų Lietuvos vartotojų atžvilgiu“, – sako B. Ropė.
Pasak jo, Žemės ūkio ministerija turėtų nedelsiant inicijuoti tyrimą, kas pelnosi dėl kritusių pieno supirkimo kainų. EP nario nuomone, nė viena Lietuvos institucija negali nusigręžti, kai pinigai tiesiog atimami iš pieno gamintojų paliekant juos merdėti, o kažkuri kita grandis kraunasi pelnus.

„ŪP“ informacija

Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys.

Vyrų sveikatos problemų labirintai

Sveikatos puslapį parengė ,,ŪP“ korespondentė Dalia URBONIENĖ

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vyrų sveikatai pas mus skiriama dėmesio: apie prostatos ligas nuolat rašoma ir kalbama, veikia prostatos patikros programa, o neseniai paskelbta, kad įsteigta nemokama pagalbos linija pacientams, sergantiems prostatos vėžiu. Bet ne viskas taip paprasta ir lygu, kaip galima pagalvoti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.