„Ūkininko patarėjas“ Nr. 136, 2014 m. lapkričio 25 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algimanto SNARSKIO piešinys

Konkurencija: biokuras ar dujos?

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Lietuvos energetikos strategijoje atsinaujinantys vietiniai energijos šaltiniai laikomi prioritetine energetikos plėtros sritimi. Tačiau, kai į Klaipėdos uostą įplaukė suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“ („Nepriklausomybė“), mūsų žemdirbiai, auginantys energetinius augalus, ir biokuro gamintojai susirūpino, kad taip aktyviai anksčiau skatinti juo užsiimti neliktų prie suskilusios geldos. Jų manymu, kai tų dujų nebus kur dėti, gali atsisakyti ir biokuro.

Kartais fiktyvūs puslapiai internete sukuriami taip tikroviškai, kad vizualiai net nesukelia jokių įtarimų.

Apgaulės meną lengviausia kurti internete

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Nors sakoma, kad internete šiandien galima rasti absoliučiai visokios informacijos, naršant jį reikia būti budriam. Ne visa informacija galima pasitikėti ir net ne visi tinklalapiai yra tikri. Lengva kito fizinio asmens ar įmonės, įstaigos, net valstybinės institucijos vardu sukurti internetinius puslapius ir panaudoti juose klaidinančią informaciją. Nustatyti tokius apsišaukėlius, žinoma, galima, tačiau sukontroliuoti interneto platybėse kuriamus vis naujus puslapius būtų neįmanoma.

Algimanto SNARSKIO piešinys

Bankrotai bejėgiškai skėsčiojant rankomis

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Vienas po kito subankrutavo „Snoras“, „Ūkio bankas“, kelios kredito unijos. Neseniai į finansinę duobę, iš kurios jau neišsikapstoma, įkrito ketvirta šiemet kelionių organizatorė. Patirti milijonai litų nuostolių, tūkstančiai žmonių prarado santaupas, atostogoms sukrapštytus pinigus. Po garsiai per visą šalį nuskambėjusių skandalų paprastai apsinuogina tokių įstaigų priežiūros žaizdos. Tačiau valdininkai kiekvieną sykį skėsčioja rankomis, tikina nieko negalintys padaryti, nes neturi teisinių instrumentų viską sukontroliuoti, užbėgti už akių galimiems bankrotams. Paprastai kurį laiką dėl to viešai padiskutuojama, paaimanuojama ir tuo dažniausiai viskas baigiasi. Iki kitų finansinių skandalų.  Kodėl? Ar tikrai nieko negalima pakeisti?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.