„Ūkininko patarėjas“ Nr. 137, 2014 m. lapkričio 27 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas KRASUCKIS.

SAVAITĖS KOMENTARAS

Tipinė žaliavos supirkimo sutartis – tik moralinis aspektas

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė žada dar šiais metais Vyriausybei siūlyti įteisinti tipines žaliavos supirkimo sutartis. Ministrės teigimu, jos garantuotų tam tikrų sutarties sąlygų ir įsipareigojimų neišvengiamą vykdymą. Tipinės sutarties grąžinimas būtų lyg atsakas į situaciją, kai perdirbėjai nedidina žaliavos supirkimo ir nemažina produkcijos realizavimo kainų.
Ką žemės ūkio subjektams reiškia tokių sutarčių grąžinimas ir kaip susiklosčiusią padėtį jos galėtų keisti, „Ūkininko patarėjui“ komentavo Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas KRASUCKIS.

Gyvulininkystė – energetikos šaka

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ specialusis korespondentas Vokietijoje

Į elektros energijos gavybą orientuoto gyvulininkystės ūkio maketas parodoje „Euro Tier 2014“

– Kiekviena žemės ūkio technologijų paroda – galimybė pažvelgti į ateitį, – kalba Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) prezidentė, Kėdainių r. ūkininkė Viktorija Švedienė. – Tarptautiniuose Europos forumuose pamatai, kaip modeliuojamas privatus, kooperuotas verslas, kokia valstybių strategija. Tampa aišku, kad Lietuvos ūkininkui dar ilgai reikės aulinių batų…
Neseniai Hanoveryje (Vokietija) vykusi tarptautinė gyvulininkystės ir technologijų paroda „Euro Tier 2014“ tapo vertinga pamoka joje apsilankiusiam dideliam būriui Lietuvos ūkininkų, LGVA narių. Renginio dienomis parodos dalyviai smalsavo seminaruose, konferencijose, diskutavo apie gyvulininkystės ir decentralizuotos (jau ne alternatyvios) energetikos perspektyvas. Pastaroji (energetikos) tema, pasak V. Švedienės, – Nojaus laivas ateities žemdirbystei. Vakarų Europos gyvulininkystės ūkis privalomai integruotas su biodujų jėgaine. Į šią ateities gyvulininkystės koncepciją buvo orientuota visa šiųmetė paroda „Euro Tier 2014“.

Judrėnų kaimo ūkininkas Dainius Vilkas mano, kad šiandienės pieno supirkimo kainos ūkininkauti neskatina.

Pienas pinga tik ūkininkams

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Superkamo pieno kainos kritimo priežastimi įvardijamas Rusijos embargas, tačiau patys ūkininkai mano, kad tai tik pretekstas pieno perdirbėjams eilinį kartą apvynioti žemdirbius aplink pirštą. Ar kas girdėjo, kad kur nors susidaręs pieno perteklius būtų išpiltas į kanalizaciją? Žinoma, kad ne, kaip ir tai, kad nupirktą pieną dėl jo pertekliaus perdirbėjai būtų sugadinę. O štai pieno produktų kainos parduotuvėse ne tik nemažėja, kaip turėtų būti perprodukcijos atveju, o kai kurios net kyla.
Tad kur nukeliavo gerokai padidėjęs kainos skirtumas tarp superkamo žaliavinio pieno ir parduodamų pieno produktų?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.