„Ūkininko patarėjas“ Nr. 139, 2014 m. gruodžio 2 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė su „AGROAVES group“ vadovu Jonu Jagminu (dešinėje) ir Molėtų r. meru Stasiu Žviniu vienu žirklių šmaukštelėjimu paskelbė naujojo komplekso darbo pradžią.

Apgriuvusios kiaulių fermos prisikėlė nauju paukštininkystės kompleksu

Violeta LIUKAITIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuvos gyventojai vis labiau pamėgsta paukštieną ir jos gaminius, todėl ir paukštininkystės verslas dar turi visas galimybes plėstis. Juolab paukštienos eksportas jau pasiekia ne tik ES šalis, bet net ir Hong Kongą. Molėtų rajone, Inturkės seniūnijoje, Antagaluonės kaime, atidarytas dar vienas žemės ūkio kooperatyvo „AGROAVES group“ narės UAB „Agvika“ mėsinių viščiukų auginimo kompleksas. Tai jau penktoji šio kooperatyvo narė, kurios šiuolaikiškas paukštynas per porą metų išdygo senos, naudoti netinkamos fermos vietoje.

Lietuvos energetikos sanitaras

Kairėje – Juozas Augutis, dešinėje – Saulius Vytas Pikšrys.

 Atslūgus visą mėnesį tvyrojusiai iškilmingai suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ sutiktuvių nuotaikai, rytoj, gruodžio 3–iąją, oficialiai pradės dirbti Klaipėdos SGD terminalas, dažnai vadinamas mūsų valstybės draudimo polisu (liudijimu) nuo energetinių geopolitinių katastrofų. Tačiau gali būti, kad terminalas atliks dar ir kitą, „sanitarinę“, paskirtį – padės kritiškiau įvertinti dabar Lietuvoje labai liaupsinamus atsinaujinančius energijos šaltinius. Beveik 20 metų gamtinės dujos Lietuvoje buvo demonizuojamos, vadinamos kone pagrindine Rusijos priemone vėl pavergti mūsų šalį. Supuvę „tautiniai“ kelmai ir dvokiantis lietuviškų nuotekų dumblas laikomi „pažangesniu kuru“ už bekvapes, bespalves, švarias ir vienos tautybės neturinčias dujas, kurių cheminės savybės uždaruose induose nepakinta milijonus metų.
„Ūkininko patarėjas“ surengė debatus „Lietuva apsirūpins pagrindiniu daugelio pramonės šakų energijos šaltiniu – aplinką mažiau nei kietasis biokuras teršiančiomis gamtinėmis (netgi skalūninėmis) dujomis iš viso pasaulio. Ar mūsų šaliai nebus prasmingiau vietoj keturių dabar esančių bioetanolio ir biodyzelino gamyklų masiškai statyti biodujų jėgaines, kurių produkcija svariai papildytų per SGD terminalą atplukdomų norvegiškų, amerikietiškų dujų atsargas?“
Debatų dalyviai: Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Saulius Vytas PIKŠRYS ir Vytauto Didžiojo universiteto mokslo prorektorius, VDU Energetinio saugumo tyrimų centro vadovas, profesorius Juozas AUGUTIS. Diskusijos vedėjas – „Ūkininko patarėjo“ korespondentas Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS.

LAA vadovui Alfonsui Malinauskui atminimo dovaną įteikia LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis.

Artojų šalyje pasveikinti geriausi

Dainius ŠEPETYS
„ŪP“ korespondentas

Nuo seno žinoma, kad geras arimas būtinas ne tik žemę ruošiant pavasarinei sėjai, bet ir itin svarbus rudenį, kai dirva „migdosi“ prieš žiemą. Todėl Lietuvoje jau devintą kartą organizuojamas rudeninio arimo konkursas, kurio nugalėtojų ir laureatų vardus Kėdainių rajono Akademijos kultūros centro salėje išsidalijo šalies arimo meistrai.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.